Woda alkaliczna

Woda alkaliczna nazywana jest napojem-cudem i staje się coraz bardziej popularna na świecie, w Polsce dopiero zdobywa uznanie. Jej zadaniem jest odkwaszenie organizmu. Jest to woda pitna z wysokim pH, ma na pH wyższe od 7,5, czyli jest ono zasadowe. Zakwaszenie organizmu jest groźne, sprzyja wielu chorobom: nowotworom, osteoporozie, cukrzycy, chorobom serca, miażdżycy i innym przewlekłym schorzeniom. Aby odkwasić organizm należy pić cztery litry wody alkalicznej dziennie przez dwa tygodnie. Taka ilość jest duża, ale można wytrzymać i wyrobić w sobie nawyk picia takiej wody małymi łykami przez cały dzień. Początkowo można pić litr wody co dwie godziny albo pół litra co godzinę.

Woda alkaliczna właściwości

Osoby otyłe stosując taką detoksykację tracą nawet 30 procent masy ciała, a to doskonały wskaźnik oraz motywacja do picia wody alkalicznej. Zdrowe życie jest ważne, a woda alkaliczna ma wiele cennych właściwości. Warto stosować odkwaszanie za pomocą takiej wody. Podczas tego procesu usuwa się także toksyny z organizmu. Gdy organizm jest odkwaszony to mamy więcej energii, a to jest bardzo dobry efekt. Woda zalecana jest dla osób uprawiających sporty Naturalna źródlana woda alkaliczna jest zdrowa i zalecana, warto po nią sięgać. Woda alkaliczna posiada wysoki odczyn pH, może to być nawet 8,3. Woda nawadnia lepiej niż inne wody, ponieważ jej cząsteczka posiada mniejszą strukturę molekularną, łatwo przenika przez błony komórkowe. Woda alkaliczna pomaga także osobom znerwicowanym, uspokajając i tonizując ich system nerwowy. 

Opinie o wodzie alkalicznej

Opinie o wodzie alkalicznej są podzielone – ma zwolenników oraz przeciwników. Jednak napój ten pomaga doskonale odkwasić organizm i pozbyć się większych problemów. Woda alkaliczna neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu wspiera urodę. Największą popularnością woda alkaliczna cieszy się w Azji. Wiadomo, że Azjaci żyją najdłużej i cieszą się doskonałym zdrowiem. Dobrze jest pić wodę alkaliczną i dbać o to, by naszych organizmów nie opanowały choroby cywilizacyjne, związane z zakwaszeniem organizmu. 

Warto wiedzieć, że…

Można kupić domowy jonizator wody i poddać ją elektrolizie, rozdzielając jej cząsteczki. Wówczas otrzymuje się dwa pojemniki – w jednym jest zjonizowana woda alkaliczna, w drugim są ujemne jony chloru, siarki, fosforu. Proces trwa dziesięć minut, a otrzymuje się wodę alkaliczną. Warto kupić taki jonizator. Woda jest świetnym źródłem nawilżenia i oczyszczenia organizmu od wewnątrz. Jakość wody ma bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie oraz fizyczne zdrowie. O tym warto zawsze wiedzieć i pamiętać. Na zdrowiu oszczędzać nigdy nie wolno. 

Gdzie kupić wodę alkaliczną? 

Obecnie woda alkaliczna jest dostępna w sklepach oraz hurtowniach. W sklepach internetowych osiemnaście butelek takiej wody można kupić już za około 50 złotych, co jest ceną nader umiarkowaną. Nie jest to woda, którą pija się regularnie, ale warto dwa-trzy razy w roku przeprowadzić dwutygodniowe kuracje z zastosowaniem tej wody.