zioła przeciwgrzybicze
Oregano

Naturalne leczenie to dobry pomysł. Leki apteczne mają wiele skutków ubocznych, dlatego warto sięgać po zioła i naturalne specyfiki. 

Leki są pomocne, ale natura i przyroda ma doskonałą ofertę dla każdego, każdemu da coś dobrego. Dobrze jest korzystać z ziół, a jest kilka działających leczniczo w przypadku zachorowania na grzybicę. Najczęściej ta choroba pojawia się na stopach i paznokciach, ale może także wystąpić na innych częściach ciała. Jest uciążliwa i warto ją zwalczać szybko oraz bardzo skutecznie. Oprócz grzybicy w sferze intymnej może wystąpić grzybica na skórze głowy. Zioła koją grzybicę na różnych częściach ciała. 

Które zioła działają przeciwgrzybiczo

Na grzybicę doskonale działa aloes. Najlepiej jest zerwać świeże liście aloesu, przygotować napar oraz go wypić. Aloes oczyszcza organizm szybko oraz bardzo skutecznie, można kupić też gotowe nalewki z aloesu. Zioło to przeczyszcza, dlatego należy stosować je z umiarem, w sposób rozsądny. Innym ziołem jest olejek z drzewa herbacianego. Można go kupić w sklepie zielarskim. Rozcieńczony olejek z drzewa herbacianego można stosować na stopy lub inne części ciała. Jednak nie wolno używać go bez rozcieńczenia. Naturalnym antybiotykiem jest czosnek. Pomaga także na grzybicę, reguluje florę bakteryjną całego organizmu. Należy jeść go regularnie, codziennie, tylko wtedy będzie działał tak, jak powinien. 

Czarci pazur to kolejne zioło przeciwgrzybicze. Pomaga regulować poziom cukru we krwi, podnosi odporność, zmniejsza zagrożenie nawrotu grzybicy i wspiera organizm, budując jego siłę. Jest to zioło mało znane, ale godne uwagi. Oregano to kolejny lek z naturalnej apteki. Posiada fenole, dzięki czemu działa dobrze na organizm. Oregano jako przyprawa nie ma oczekiwanego działania. Należy sięgać po lek ze sklepu zielarskiego, tylko takie jest godne uwagi oraz stosowania. Warto także sięgać po Wilcacorę, która ma w sobie wiele flawonoidów i działa bardzo dobrze i skutecznie na grzybiczne dolegliwości. Lawenda lekarska także ma działanie przeciwgrzybicze, o czym nie wszyscy ludzie wiedzą. 

Jak często pić ziółka?

Zioła należy pić codziennie. Jednak w przypadku aloesu oraz oregano trzeba działać ostrożnie – aloes przeczyszcza, a oregano może uczulać. Ostrożność jest ważna, ale zioła i tak są lepsze od innych specyfików. Zioła stosuje się przez sześć dni, później konieczny jest tydzień przerwy i kurację można spokojnie powtórzyć. Chodzi o to, aby człowiek nie uodpornił się na działanie ziół. 

Czy mogą powodować skutki uboczne?

Zioła mogą powodować skutki uboczne – szczególnie u osób na nie uczulonych lub wtedy, gdy są stosowane zbyt długo lub w zbyt dużym stężeniu. Najlepiej, aby ziół nie stosowały kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Olejek lawendowy można stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania, jednak może on wywołać u osób wrażliwych wysypkę lub pokrzywkę. 

Herbatki, wywary, napary i wyciągi doskonale leczą grzybicę, dlatego warto je stosować regularnie. Niejedna osoba zapomina o takich lekach i popełnia poważny błąd. Natura to najlepsze wsparcie leczenia wielu chorób, kiedyś nie było tabletek czy zastrzyków, a ludzie leczyli się na różne sposoby.