pierścionek zarczynowy

Wybór pierścionka dla ukochanej, który otrzyma po oświadczynach, to ogromne wyzwanie dla większości mężczyzn. Metod na dokonanie ostatecznego wyboru jest wiele i każda z nich powinna być dopasowana do indywidualnych upodobań. Pierścionki zaręczynowe przybierają najróżniejsze formy oraz kształty, a do największych dylematów podczas ich zakupu należy wybór pomiędzy złotem oraz srebrem.

Złoto czy srebro?

Wybór pomiędzy złotym a srebrnym pierścionkiem zaręczynowym dla niektórych może wydawać się tylko pozornym problemem. Jednak, gdy nastaje czas i moment na ostateczny wybór i zakup pierścionka dla ukochanej osoby, problem ten przybiera większą skalę. Przede wszystkim największe znaczenie ma indywidualny gust oraz upodobania osoby, która ten pierścionek będzie nosić.

Jeśli w jej dotychczasowej kolekcji nie znajdują się żadne elementy biżuteryjne wykonane ze złota lub srebra, nie należy ich wybierać. Najlepszym sposobem na zorientowanie się w tym temacie, jest zajrzenie do szkatułki z biżuterią swojej ukochanej i obserwowanie przez pewien czas, jaką biżuterię najchętniej i najczęściej wybiera. Dzięki temu zainwestowane w pierścionek pieniądze nie będą stracone, a pierścionek znajdzie swoje miejsce na ręce ukochanej.

Forma pierścionka

Decydując się na zakup pierścionka, należy bardzo skrupulatnie przemyśleć jego wybór. Formy, jakie obecnie przybierają pierścionki zaręczynowe, są najróżniejsze i dzięki temu pozwalają na dokonanie jak najlepszego i bardzo trafnego wyboru, niezależnie od gustu ukochanej. W przypadku braku sprecyzowanych oczekiwań czy pierścionek ma być złoty, czy srebrny, można połączyć ze sobą te materiały w wybranych modelach.

Doskonałym wyborem może być złota obrączka ze srebrnymi elementami i dodatkami. Przed ostatecznym zakupem, warto w jakiś sposób zweryfikować swój wybór i porównać do codziennych wyborów dotyczących biżuterii ukochanej osoby.

Bardzo częstą praktyką jest konsultowanie wyborów potencjalnych pierścionków z bliskimi przyjaciółkami lub rodziną ukochanej osoby. Z pewnością skonsultowanie ostatecznego wyboru pierścionka z innymi osobami mającymi jakąś wiedzę na temat gustu i upodobań przyszłej narzeczonej, to bezpieczny krok.

Cena i wytrzymałość

Pierścionki zaręczynowe mają służyć każdego dnia i dlatego powinny być wytrzymałe. Wybór pomiędzy złotem lub srebrem czasem może być podyktowany ceną pierścionka i możliwościami finansowymi. Jednak najważniejsza powinna być trwałość wybranego pierścionka. Warto także wybierać modele, które w razie potrzeby mogą zostać powiększone lub pomniejszone.

Nie wszyscy mężczyźni potrafią precyzyjnie określić rozmiar palca swojej ukochanej, dlatego sytuacja, w której pierścionek będzie niedopasowany, jest bardzo częsta. Możliwość zmiany rozmiaru nie zawsze jest możliwa, jeśli na wybranym pierścionku zostały wykorzystane określone elementy ozdobne. Wybór pierścionka zaręczynowego to pierwszy krok do zaplanowania oświadczyn, które wspominane są przez całe dalsze, wspólne życie już po zawarciu związku małżeńskiego.