Pielęgnacja stóp

Chociaż o konieczności dbania o stopy przypominamy sobie zazwyczaj dopiero niedługo przed nadejściem lata, to powinno nam wejść w nawyk kilka prostych czynności, które sprawiają, że będziemy mogli cieszyć się ich nienagannym stanem przez cały rok. Wiele prostych zabiegów możesz wykonać w zaciszu własnego domu, inne zabiegi będą wymagać odwiedzin w salonie kosmetycznym. Zobacz, na co warto się zdecydować.

Profilaktyka przed grzybicą 

Na tę przykrą dolegliwość jesteśmy szczególnie narażeni, gdy korzystamy z publicznych kąpielisk, gdy często podróżujemy i nocujemy w hotelach oraz w okresach wzmożonej potliwości stóp. W tej sytuacji wypróbuj kąpieli ziołowych. Po wyciągnięciu stóp z wody osusz je i nanieś preparat przeciwdziałający potliwości. Jeśli to nie pomaga, zawsze możesz użyć talku wchłaniającego wilgoć. W sklepach bez trudu znajdziesz preparaty przeciwgrzybicze, które uporają się z jej pierwszymi oznakami. 

Domowe SPA

Zrogowaciały naskórek usuniesz dzięki regularnie przeprowadzanemu peelingowi. Możesz zastosować zarówno peeling do całego ciała, jak i specjalnie przeznaczony do stóp. Kosmetyk powinien być nałożony na suche stopy, wmasowany, a następnie spłukany wodą. Nie zapominaj o nawilżeniu stóp, które jest kluczowe w ich pielęgnacji. Wmasowanie preparatu w skórę może być bardzo odprężające, jednak powinnaś wygospodarować sobie na tę czynność około 10 minut. Nie doprowadzaj do zbyt dużego rozrostu paznokci. Obcinaj je regularnie na prosto, najlepiej po kąpieli, kiedy są miękkie. Przed nałożeniem kosmetyku pielęgnacyjnego, wskazane jest również spiłowanie (głównie skóry na piętach) gruboziarnistą tarką, aby uniknąć nieestetycznych zgrubień. 

Pielęgnacja stóp w rękach specjalistów

Nie masz czasu albo cierpliwości do samodzielnego dbania o stan swoich stóp we własnym zakresie, albo dotychczasowe wysiłki poprawy ich stanu okazały się mało skuteczne? W tej sytuacji wskazana jest wizyta u profesjonalnej kosmetyczki, na przykład pedicure w Warszawie wykonasz w J’adore Instytut. Do najbardziej popularnych zabiegów należy oczywiście pedicure, który pozwoli Ci na znaczną poprawę wyglądu paznokci. Kosmetyczka usunie również zrogowaciały naskórek i przesuszoną skórę pięt. 

Na koniec warto podkreślić, że nie bez znaczenia jest również zapewnienie swoim stopom…relaksu! Nie da się przecież ukryć, że muszą one na co dzień sprostać wielu wyzwaniom, dlatego jak najbardziej wskazane jest urządzanie im po powrocie do domu ciepłych kąpieli z odrobiną ulubionych soli. Warto dodać do tego wykonanie kilku prostych ćwiczeń, aby pobudzić krążenie w nogach.