Problemy z cerą trądzikową mają nie tylko nastolatkowie. Coraz częściej dotyczy on również osób dorosłych, nawet po trzydziestym roku życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją sposoby na takie kłopoty z cerą. Przede wszystkim warto rozważyć zakup odpowiednich kosmetyków, zmniejszających intensywność, z jaką pojawiają się wypryski. Jednak stosując kosmetyk do trądziku, warto zachować umiar. W przeciwnym razie można bardziej zaszkodzić niż pomóc, czego efektem może jest zwykle tak zwany trądzik kosmetyczny. Zatem jakie kosmetyki do cery trądzikowej są najbardziej wskazane?

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej najlepiej wybrać dwa, trzy kosmetyki. Wśród nich powinien pojawić się płyn do mycia twarzy, a także specjalny krem przeznaczony do skóry z trądzikiem. Dodatkowo warto pokusić się o zakupienie peelingu enzymatycznego, jednakże tylko wtedy, gdy na twarzy nie ma żadnych zmian w postaci wyprysków. Dzięki niemu udaje się skutecznie pozbyć naskórka, co sprawia, że cera po jego zastosowaniu jest odświeżona i wygładzona.

Kosmetyki oczyszczające do cery trądzikowej

Pielęgnację skóry trądzikowej warto rozpocząć od dogłębnego oczyszczenia cery. W ten sposób skutecznie reguluje się intensywność, z jaką wydziela się łój, a także zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Warto też pamiętać o tym, że wraz ze zmieniającymi się czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi, potrzeby skóry także stają się inne. Na stan cery mają wpływ także przyjmowane leki, czy aktywny styl życia.

W przypadku cery trądzikowej warto zrezygnować zarówno z mydła, jak i z preparatów, które mają w swoim składzie alkohol. Kosmetyki te co prawda oczyszczają, ale równocześnie podrażniają delikatną skórę trądzikową. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnych kosmetyków oczyszczających, które mają pH w zakresie od 5 do 7, jak na przykład ILI-Tonik, który jeszcze przywraca odpowiednie pH skórze. Kosmetyk ten nie tylko oczyszcza, ale również ochrania cerę przed działaniem chorobotwórczych bakterii. Natomiast by skutecznie pozbyć się sebum, warto stosować odpowiednie maseczki do cery trądzikowej. Najlepsze są te, które nie tylko oczyszczają, ale też lekko podsuszają. Chcąc uzyskać taki efekt, najlepiej kupić maseczkę, która zawiera kaolin lub talk.

Jakie kosmetyki nawilżające do skóry trądzikowej?

Do cery trądzikowej najlepsze są kosmetyki nawilżające w postaci beztłuszczowych kremów. Lekka konsystencja szybciej się wchłania, a do tego nie blokuje dopływu tlenu i nie sprawia, że skóra się świeci. To, co najważniejsze, to fakt, że zapewniają odpowiednie nawilżenie, które wystarcza na cały dzień.