Kosmetolodzy z wiodących salonów i piękne broszury reklamowe w klinikach mówią tylko jedną stronę medalu. Rzeczywiście, chirurgia plastyczna konturów to technika, która nie ma analogii pod względem łatwości, skuteczności i niskiego urazu. Ale w życiu wszystko się dzieje. Być może lek Juvederm nie był odpowiedni dla klienta ze względu na osobistą nietolerancję składników, o której klient nie wiedział lub nie uważał za konieczne powiadomienie lekarza. Być może korekta od początku poszła nie tak i ręka kosmetologa drżała. A może tak się też dzieje: wszystko było w porządku, ale zaktualizowane rysy twarzy sprawiły, że dana osoba stała się mniej atrakcyjna. W życiu wszystko się dzieje i w tym przypadku lekarz zawsze powinien mieć odpowiedź na bardzo ważne pytanie w odmładzaniu iniekcyjnym – jak usunąć Juvederm, aby przywrócić skórze pierwotny wygląd i uniknąć niepożądanych reakcji dla organizmu.

Kiedy należy usunąć wypełniacz?
Jako przykład wzięliśmy specjalnie wypełniacze tej marki, ponieważ są one najbardziej:

popularne na rynku
bezpieczeństwo oparte na wynikach praktycznego zastosowania,
skuteczne w osiągnięciu wyznaczonego celu w krótkim czasie.
Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach jest natywnym (czyli natywnym) składnikiem skóry właściwej i tkanki łącznej, odpowiedzialnym za tak ważne procesy jak:

  • uwodnienie,
  • synteza białek budulcowych,

ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Zdarzają się jednak przypadki, gdy po wstrzyknięciu konieczne jest pilne usunięcie żelu, aby uniknąć negatywnych konsekwencji zdrowotnych i utraty estetycznego wyglądu. Do najczęstszych przyczyn tej potrzeby można zaliczyć:

  • nieudany wynik zastrzyków (naruszenie symetrii, guzki, obrzęki, migracja leku do innych obszarów);
  • wyraźna hiperkorekcja związana z naruszeniem dawki kwasu hialuronowego, zbyt powierzchownym wprowadzeniem żelu i wyborem bardzo gęstego wypełniacza;
  • proces zapalny z powodu infekcji tkanki;
  • powstawanie ziarniniaków, niedokrwienia lub martwicy, które mogą być spowodowane zablokowaniem lub uciskiem naczyń krwionośnych przez wypełniacz;

indywidualna reakcja nadwrażliwości na kwas hialuronowy i składniki wypełniaczy.
Jak szybko i skutecznie usunąć Juvederm
Oczywiście każdy lekarz wie, jak usunąć Juvederm. Można jednak uniknąć działań niepożądanych lub zminimalizować ryzyko, jeśli od samego początku wybierzesz kompetentnego i wykwalifikowanego kosmetologa i będziesz ściśle przestrzegać jego zaleceń w trakcie przygotowań do zabiegu i w okresie rekonwalescencji. Jednak nawet wysoko wykwalifikowany specjalista i obecność certyfikatu leku potwierdzającego całkowite bezpieczeństwo i absolutną kompatybilność wypełniaczy Juvederm z tkankami skórnymi nie mogą zagwarantować 100% pomyślnego wyniku.

Nie ma co panikować, ponieważ dziś istnieje wiele różnych opcji, które pozwalają w dość krótkim czasie całkowicie usunąć żel z ciała i przywrócić twarz do pierwotnego stanu. Głównym zadaniem każdej z wybranych metod jest wzmocnienie procesów metabolicznych w obszarze korekcji, co doprowadzi do całkowitego i nieszkodliwego zniszczenia kwasu hialuronowego.

specjalne enzymy (hialuronidaza, longidaza, lidaza RRS Hyalift 35 – 5ml  Neauvia Organic Intense Rose 1 ml) i różne suplementy diety;
zabiegi fizjoterapeutyczne (mikroprądy, darsonwalizacja, elektroporacja) mające na celu poprawę przepływu krwi i zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych w obszarze zabiegowym;
zwiększona aktywność fizyczna;
narażenie na działanie podwyższonych temperatur (gorące napoje, częste sauny i gorące kąpiele, ciepłe okłady).
Każda metoda różni się skutecznością, pytanie tylko jak szybko wypełniacz Juvederm zostanie usunięty z organizmu? Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie ma czasu czekać ze względu na pewne wydarzenia w życiu, gdy konieczne jest zadbanie i reprezentowanie się, lub gdy reakcje niepożądane są na tyle silne, że stanowią zagrożenie dla zdrowia pacjenta. W takich przypadkach należy działać szybko i skutecznie.

Najskuteczniejszą obecnie metodą jest zastrzyk hialuronidazy, która w ciągu zaledwie kilku dni może zniszczyć cały wprowadzony wcześniej do tkanki skórnej kwas hialuronowy (HA). W tym celu wykorzystuje się hialuronidazę tekstylną izolowaną z jąder bydła i występującą w postaci proszku do rozcieńczenia solą fizjologiczną przed wstrzyknięciem. Znajdujący się w obszarze problemowym enzym ten, naturalny dla tkanki łącznej, przyspiesza rozkład HA na małe frakcje i sprzyja szybkiemu wydalaniu przez krew i limfę.

Dlatego dzisiaj nie ma trudności w kwestii usunięcia Juvedermu. Najważniejsze jest, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla pacjenta metodę, biorąc pod uwagę indywidualne cechy organizmu, czas, jaki upłynął od wstrzyknięcia wypełniacza i nasilenie skutków ubocznych.