Pielęgnacja skóry to nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków. Gdy zrozumiemy, ile czynników wpływa na jej stan, dojdziemy do wniosku, że troska o delikatną skórę powinna odbywać się na wielu różnych płaszczyznach. W artykule prezentujemy 5 mniej typowych sposobów na pielęgnację skóry.
1. Wybierz hipoalergiczny proszek
Produkty hipoalergiczne to takie, po użyciu których ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej jest zminimalizowane. Korzystając ze środków chemii gospodarczej opartych na antyalergicznym składzie możemy zadbać o naszą delikatną skórę. W przypadku, gdy cierpimy z powodu alergii lub mamy skórę skłonną do podrażnień, substancje chemiczne o intensywnym działaniu mogą nam bardzo zaszkodzić. Dobrej jakości proszek do prania nie powinien zawierać w sobie takich składników. Na wypadek, gdyby produkt piorący nie wypłukał się dokładnie z tkaniny, na przykład na skutek niepoprawnego dozowania, podrażniające substancje chemiczne nie będą miały styczności ze skórą. To pierwszy i niezwykle prosty krok ku zadbanej, wypielęgnowanej skórze.
2. Dezynfekuj pościel
Co ma największy i najdłuższy kontakt z naszą skórą? Po zastanowieniu możemy dojść do wniosku, że to łóżko, pościel i poduszka. Z tego powodu, chcąc rzetelnie podejść do pielęgnacji skóry, powinniśmy zadbać również o czystość w tym miejscu. Łóżko to największe siedlisko roztoczy kurzu domowego, których odchody wywołują reakcje alergiczne, w tym wysypki i podrażnienia skóry, a także problemy z oddychaniem, katar i zaczerwienienie oczu. Jeśli zauważamy u siebie któreś z tych objawów, tym bardziej musimy dezynfekować pościel. Pomogą nam w tym środki piorące, które poza hipoalergicznym, bezpiecznym składem, działają też oczyszczająco, usuwając bakterie, grzyby, roztocza kurzu domowego i innego rodzaju drobnoustroje. Dzięki częstemu i regularnemu praniu pościeli nie tylko minimalizujemy ryzyko pojawienia się u nas reakcji alergicznych, ale i dbamy o bezpieczeństwo naszej skóry.
3. Pierz ręczniki
Pościel nie jest jedynym miejscem, w którym mogą zbierać się niebezpieczne dla naszego zdrowia i skóry drobnoustroje. To również, między innymi, ręczniki. Przez niekorzystne warunki panujące w łazience, słabą cyrkulację powietrza oraz wysoki stopień wilgotności, bakterie bardzo szybko rozmnażają się w niedosuszonych ręcznikach. W ten sposób, wycierając się po kąpieli, narażamy skórę na kontakt z zanieczyszczeniami. Regularne pranie i wymienianie ręczników poprawi jakość naszej skóry, a także uchroni przed chorobami przyniesionymi z siłowni czy z basenu. Więcej o tym, jak dokładnie należy prać ręczniki i o jakich zasadach trzeba wtedy pamiętać można przeczytać na stronie: https://mr-ziggi.pl/jak-prac-reczniki/.
4. Pozbywaj się sierści z ubrań
Innym, często dokuczającym alergenem, jest sierść zwierząt. Przeniesiona na ubraniach może nie być kłopotem dla nas, ale dla kogoś z naszego towarzystwa – już tak. Objawem alergii na sierść zwierząt jest między innymi wysypka i podrażnienie skóry. Aby temu zapobiec, wystarczy zwracać uwagę na czystość ubrań. Sierść usuniemy za pomocą rollera z taśmą samoprzylepną do ubrań lub podczas prania ze środkiem dezynfekującym i płynem antystatycznym do prania.
5.Używaj monoproduktów
Aby mieć jak największą kontrolę nad tym, jak nasza skóra reaguje na poszczególne środki, dobrze będzie mocno ograniczyć liczbę wykorzystywanych produktów. W ten sposób łatwiej dojdziemy do tego, po którym nasza delikatna skóra reaguje dobrze, a który ją podrażnia. Szukając produktów piorących, które łączą w sobie działanie kilku środków, z pewnością natkniemy się na te najbardziej wartościowe, które w niskiej cenie zapewnią ochronę koloru, stanu jakości ubrań oraz zabezpieczą naszą skórę przed działaniem niekorzystnych substancji. Monoprodukty piorące to duża oszczędność czasu i pieniędzy.