Kawa z masłem

Nowinek kulinarnych obecnie jest coraz więcej. Jedną z nich jest kawa z masłem. Cóż to za dziwny przepis? Taka kawa pozwala tracić kalorie i lepiej się poczuć. Taka kawa ma właściwości odchudzające. Wystarczy wypić ją rano zamiast śniadania i tracić kalorie. Podobno taka kawa dodaje również energii, jest sposobem na pozyskanie sił i lepsze samopoczucie. Sięgają po nią panie oraz panowie. Z pewnością po kilku miesiącach można schudnąć nawet dziesięć kilogramów, a to bardzo wiele. Kawa z masłem stała się sławna i jest chętnie wybierana przez wiele osób. Do kawy trzeba dodać masła, nie można dawać do niej margaryny czy innych tłuszczów. Prawdziwe masło to klucz do sukcesu, dobry smak tej kawy oraz działanie pożądane. 

Bulletproof coffee – przepis

Jaki jest przepis na bulletproof coffee? Bardzo prosty i nieskomplikowany. Pije się ją zamiast śniadania i przygotowuje się tak: 2 filiżanki kawy, 2 łyżki niesolonego masła, 1-2 łyżki oleju MCT, składniki podgrzewa się, miesza i serwuje. To modelowy przepis na kawę i bardzo prosty. Kawa daje energię na cały dzień i ogranicza apetyt, zniechęca do podjadania. Niewątpliwie warto sięgać po tę kawę i próbować zrzucić nadwyżkowe kilogramy. Inny przepis na kawę to: filiżanka czarnej kawy arabica, 2 łyżeczki klarowanego masła, 1 łyżeczka oleju kokosowego, szczypta cynamonu lub czekolady w proszku. Zaparza się kawę, przelewa się ją do blendera, dodaje się masło klarowane, olej kokosowy, blenduje się. Mieszankę przelewa się do filiżanki i posypuje cynamonem lub czekoladą w proszku. 

Kawa z masłem orzechowym

Kawa z masełkiem

Przede wszystkim kawa z masłem orzechowym to palce lizać, doskonały napój na chłodny poranek. Jest smakowita, wyjątkowa, najlepsza na świecie. Dobra kawa to smak oraz aromat. Jest to doskonały napój, po który warto sięgać regularnie, pragnąc stracić kilogramy. Do przyrządzenia kawy z masłem orzechowym potrzeba:

50 ml mocnej, świeżo zaparzonej kawy, 250 mililitrów mleka, 3 łyżki masła orzechowego, 2 łyżki miodu, 200 mililitrów śmietany 36 procent, 2-3 łyżki cukru pudru.  Składniki należy włożyć do garnka, podgrzać i zmieszać. Następnie można przelać ten napój do kubków i wypić. Z tych składników powstanie doskonała i pyszna kawa. Można ją wypić rano, pójść do pracy, a następnie zjeść dopiero obiad. Na kolację najlepsze będą owoce lub kefir czy jogurt. Im lżej będzie się jadło, tym szybciej znikną nadwyżkowe kilogramy. Kawa z masłem orzechowym daje energię oraz siły fizyczne, szczególnie zalecana jest jesienią i zimą. Taka kawa jest alternatywą dla kanapki albo owsianki, warto po nią sięgać i cieszyć się jej smakiem. 

Co daje kawa kuloodporna?

Kawa kuloodporna daje bardzo wiele:

  • Dodaje energii, szybko stawia na nogi,
  • Doskonale działa na osoby z niskim ciśnieniem;
  • Poprawia pamięć i koncentrację;
  • Chroni organizm przed nowotworami;
  • Przyśpiesza metabolizm.

Uwaga: nie wolno jej pić osobom z problemami żołądkowymi. Może podrażniać żołądek, dlatego takie osoby powinny sobie ten napój darować. Inni mogą rozkoszować się nią do woli. Na pewno będzie dla nich doskonałym napojem, dającym im siły fizyczne.