skorka od banana

Banan to smakowity owoc, posiada sporo witaminy C oraz potasu, ma w sobie błonnik, co oznacza, że poprawia trawienie, pomaga zasnąć, dlatego warto sięgać po niego przed snem. Jednak nie tylko owoc przydaje się na co dzień do konsumowania. Skórka od banana również jest dobra i przydaje się do ciekawych celów. Jest ona stosowana do kilku celów, o czym napiszemy w niniejszym tekście. Ekologia jest ważna, a skórka od banana pomaga postępować ekologicznie. 

Skórka od banana i jej zastosowanie

Skórka od banana pomaga polerować srebro. Ciekawe, że doskonale wyczyści obuwie, nadając mu wizualnie lepszy stan. Jak czyścić srebro skórką od banana? Bardzo łatwo. Wystarczy zmiksować ją w blenderze, dodać nieco wody, stworzyć z niej rodzaj pasty. Później nakłada się ją na miękką szmatkę i czyści się nią biżuterię. Przebarwienia znikają błyskawicznie, a pasta nadaje idealny połysk srebru. Wnętrzem skórki od banana przeciera się skórzane buty, a później wyciera się je ręcznikiem papierowym. To bardzo pomocna sprawa. Przetarcie zębów skórką od banana pozwala je rozjaśnić. Warto przetrzeć rany skórką od banana, by łatwiej się goiły. Można skórkę przykleić plastrem do rany, a działanie będzie doskonałe. Idealna sprawa to przecieranie skórką od banana zmian łuszczycowych oraz trądzikowych. Dzięki temu będą one ładniej się goiły, a skóra będzie wyglądała o wiele korzystniej.

Mszyce? Użyj skórki od banana

Poza tym skórki od banana odstraszają mszyce. Potrafią również nadać blask roślinom – wystarczy takimi skórkami przetrzeć liście roślin i efekt będzie doskonały. Zastosowanie skórki od banana jest znane – wystarczy przetrzeć nią cerę twarzy i szyi, aby poprawić wygląd i optycznie ją wygładzić. Skórka od banana pochłania toksyny, warto zatem wrzucić ją do dzbanka z wodą. Dzięki temu woda jest bez toksyn i można pić ją bez najmniejszych obaw. Banany skutecznie zwabiają do ogrodu motyle – wystarczy położyć w ogrodzie skórki od banana, aby motyle stadnie się pojawiły, zwabione słodką wonią. Banan zmiksowany z wodą w blenderze to idealna odżywka do włosów, a skórkę można wykorzystać do ożywienia cery, nadania jej gładkości. 

Skórka od banana do kwiatów (storczyków)

Skórka od banana jest idealnym nawozem. Wystarczy pokroić ją na małe kawałki i zakopać w ziemi, w której sadzone będą kwiaty. Skórki rozłożą się i uwolnią potas, fosfor, magnez, wapń i azot. Wysuszone skórki od banana to doskonały nawóz pod storczyki. Pomidory, papryka czy róże także skorzystają na tym nawozie. 

Niewiele osób zna nietypowe zastosowanie skórki od banana. Dzięki takiej wiedzy można poprawić jakość życia w sposób ekologiczny. Nie warto zawsze stosować szkodliwej chemii, lepiej sięgać po skórki od banana. Tanio, zdrowo i niedrogo. Oczywiście osoby na diecie lepiej niech jedzą jabłka – banan jest kaloryczny, ma aż 89 kalorii w 100 gramach owocu. Jednak osoby nie zobligowane dietą mogą sięgać po banana i cieszyć się jego jakością, smakiem i aromatem. A skórek od banana wyrzucać wcale nie wolno, trzeba z nich korzystać tak, jak radzimy w niniejszym tekście.