Woda kokosowa

Woda kokosowa jest pełna cennych składników, dlatego stała się tak bardzo popularna na świecie oraz w Polsce. Zasługuje na uznanie oraz wypróbowanie. Po wodę kokosową obecnie sięgają nie tylko aktorzy oraz celebryci. Przeciętni Polacy również odkryli właściwości tej wody i kupują ten napój coraz częściej, doceniając go i poprawiając nim kondycję oraz samopoczucie. Jest ona pozyskiwana z wnętrza orzechów palmy kokosowej, nie ma w sobie tłuszczu jak mleko kokosowe. Powstaje dzięki filtrowaniu wody, a w jej składzie są magnez, potas, fosfor, wapń, witaminy z grupy B, witamina C, elektrolity. Napój jest lekki, niskokaloryczny, ale godzien zakupu. W dawnych czasach podawano ją wyczerpanym żołnierzom, aby zregenerować ich siły fizyczne po walce. Zwykła woda nie ma nawet części tak cennych zalet wody kokosowej. Można spróbować, a efekt jest gwarantowany.

Woda kokosowa właściwości

Woda kokosowa jest idealna dla osób zestresowanych, cierpiących na anemię i hipokalemię, cierpiących na kaca po imprezowej nocy. Woda kokosowa nawadnia, uzupełnia minerały i szybko przywraca do dobrego stanu zdrowia co w stanie kaca jest jak najbardziej pożądane, niweluje ból głowy oraz osłabienie typowe dla tego stanu. Poza tym obniża poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Ma także właściwości przeciwzakrzepowe, pobudza wytwarzanie hormonów tarczycy. Działa też antywirusowo, antybakteryjnie, pomaga w kurowaniu alergii, posiada właściwości przeciwgrzybicze. Doskonale reguluje metabolizm, dlatego powinny pić ją osoby na diecie odchudzającej. Zwalcza wolne rodniki, nawilża skórę, poprawia jej odporność. Sprawdza się w kurowaniu oparzeń słonecznych, przywraca życie zniszczonym włosom, zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Zawiera sporo błonnika, dzięki czemu doskonale reguluje perystaltykę jelit. Woda kokosowa to prawdziwa zdrowa woda. Zaleca się zaczynanie dnia wypiciem szklanki wody kokosowej. Jednak nie doraźnie, lecz regularnie. Do kartonów jest pakowana bez dodatków, co sprawia, że można pić ją bez obaw. 

Ile dziennie pić wody kokosowej?

Nie ma dokładnych wskazań co do ilości spożywania wody kokosowej dziennie. Można wypić pół litra, litr czy nawet dwa. Wszystko zależy od chęci osób sięgających po ten napój. Warto pić 40-50 ml wody kokosowej dziennie, ponieważ podnosi ona witalność i sprawia, że człowiek ma chęć do życia. Kubek wody kokosowej doskonale nawilża organizm. Poza tym woda kokosowa doskonale nawilża ciało – można nanosić ją wacikiem na twarz i szyję. 100 ml wody kokosowej zawiera tylko 19-24 kcal, co jest bardzo niską kalorycznością. 

Cena wody kokosowej

Woda kokosowa nie jest tania, kosztuje od 8,8 zł do nawet 16 złotych za litr tego pysznego napoju. Można ją nabyć w sklepach z żywnością ekologiczną, można ją kupić przez internet. Co ciekawe nazywana jest najzdrowszą wodą świata i jest w tym sporo prawdy. Jest smaczna, lekko kwaskowa, doskonale gasi pragnienie w upały. To woda o wielu zaletach, dlatego warto o niej pamiętać.