Czy perfumy są oryginalne

Jak poznać, czy perfumy są oryginalne? Jeśli to pytanie Cię nurtuje, to wszystkie odpowiedzi uzyskasz z naszego poradnika o perfumach.

Masz ochotę kupić klasyczne perfumy dla siebie, a może podarować je bliskim? Ale czy zdajesz sobie sprawę z duplikatów, które zalały rynek ogromnie i trudno je łatwo rozgryźć. Jak więc sprawdzić, czy perfumy są autentyczne?

Nie martw się, ponieważ przynosimy Ci sposoby, aby odróżnić prawdziwe zapachy od fałszywych zapachów. Od sprawdzenia kodu kreskowego autentyczności perfum do sprawdzenia projektu, wymieniamy wszystkie sposoby identyfikacji oryginalnych i fałszywych perfum.

Jak rozpoznać, czy perfumy są oryginalne czy podrobione

Oryginalne perfumy vs. podróbki to zawsze temat do dyskusji. jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie – jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne, to przejdź przez kilka punktów poniżej.

Sprawdzanie autentyczności perfum – Kod kreskowy i numer seryjny

Prawdziwe perfumy będą miały numer seryjny i kody kreskowe na końcu pudełka, a także na flakonie perfum. Nie dostaniesz podobnego certyfikatu w fałszywych perfumach.

Sprawdzanie kodów kreskowych oryginalnych perfum to pierwsza rzecz, którą musisz zrobić po zakupie nowych perfum. Podrobione perfumy nie będą miały numeru seryjnego.

Należy pamiętać, że numer seryjny musi być obecny zarówno na pudełku, jak i na butelce, i musi się zgadzać. Upewnij się, że numer seryjny nie jest przyklejony na pudełku, ponieważ może to odnosić się do podrobionego zapachu.

Zawsze sprawdzaj kod partii perfum przed zakupem zapachu. Możesz również sprawdzić kod daty produkcji, który byłby wydrukowany na pudełku, aby sprawdzić autentyczność perfum. Tak więc po otrzymaniu nowego zapachu, pierwszym, co musisz zrobić, jest sprawdzenie kodu kreskowego autentyczności perfum.

Sprawdź design

Aby zapobiec pewnym problemom prawnym, producenci duplikatów perfum dodają na niewielką zmianę albo do opakowania, projektu lub czcionki perfum. Zawsze rób badania na temat perfum i tego, jak wyglądają przed zakupem.

Upewnij się, że najpierw sprawdzisz butelkę i jej wygląd, ponieważ pomoże ci to sprawdzić, czy perfumy są oryginalne.

Zwróć uwagę na wykończenie produktu

Jeśli chcesz sprawdzić autentyczność perfum, to zwróć uwagę na ich wykończenie. Podróbkom zawsze brakuje wykończenia. Albo szklany pojemnik będzie zbyt chropowaty, albo czcionki i znaki będą się zeskrobywały, mają tandetną jakość. Te prawdziwe mają gładką i obrzeżoną kreację.

Opakowanie jest kolejnym kluczowym czynnikiem różnicującym

Oryginalne perfumy mają przezroczysty celofan owinięty wokół pudełka. Natomiast perfumy podrabiane nie posiadają takiego opakowania. Przezroczyste opakowanie celofanowe odgrywa dużą rolę w identyfikacji prawdziwych od podróbek, ponieważ oznacza autentyczność producenta.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy perfumy są oryginalne, to zwróć uwagę na opakowanie. Ten test zapachu może pomóc Ci szybko zidentyfikować fałszywe perfumy.

Podróbki zapachów mają nieprawidłową pisownię

W podróbkach perfum , istnieje duża szansa na zauważenie błędów ortograficznych, Mogą to być drobne przestawienia E lub A, lub inne litery, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka, ale przy dobrej obserwacji można je łatwo odróżnić. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne, to zawsze sprawdzaj pisownię.

Fałszywe perfumy unikają tektury

Oryginalne perfumy zawsze i wszędzie mają tekturę wewnątrz pudełka, wśród której są przechowywane, aby zapewnić uszkodzenia butelki podczas przenoszenia. Podróbki nigdy nie skupiają się na takich szczegółach.

Sprawdź kolor perfum

Niezależnie od tego, jak dobrze kopiujesz, podróbki nigdy nie mogą dokładnie odwzorować oryginału. Kolor perfum jest dużym wskaźnikiem. W porównaniu z prawdziwymi byłby albo zbyt jasny, albo zbyt ciemny.

Zapach zawsze będzie inny

Perfumy

Ten będzie łatwiejszy do poznania i zauważenia, ponieważ różnica zapachowa może być pierwszym do rozróżnienia między fałszywym a prawdziwym. Zawsze poproś o tester, aby zauważyć różnicę.

Należy pamiętać, że fałszywe perfumy mogą mieć podobne notatki, ale z czasem, fałszywy zapach perfum będzie zanikać szybciej.

Jakość nakrętek ma znaczenie

Zakrętka perfum odgrywa znaczącą rolę w rozpoznaniu. Prawdziwe perfumy mają solidną i wysokiej jakości czapkę z dobrym uszczelnieniem, podczas gdy fałszywe byłyby łatwo łamliwe i wykonane z niskiej jakości.