Myślicie o bardziej namiętnych łóżkowych igraszkach? Planujecie z ukochanym spróbować czegoś, co widzieliście w filmie? Może zabawy BDSM to właśnie to? Niektóre pary lubią delikatne pieszczoty, natomiast inne potrzebują intensywniejszych doznań. Jeśli zaliczacie się do drugiej grupy, zapewne raz czy drugi pomyśleliście o praktykach BDSM. Może dopiero zaczynacie i nie wiecie, co kupić lub jak się zachowywać. Przeczytajcie ten artykuł, a znajdziecie w nim mnóstwo inspiracji!

Czy BDSM jest dla każdego?

Zacznijmy od tego, że wokół BDSM narosło wiele mitów. Niektórym osobom może kojarzyć się wyłącznie z zadawaniem bólu, co ich zniechęca. Nie ma też co ukrywać, że to zabawy dla odważnych, otwartych, lubiących eksperymenty ludzi. Nie każdemu przypadną do gustu. Niemniej mogą sprawić naprawdę dużo przyjemności. Prócz tego wspaniale pobudzają wyobraźnię i nie pozwalają, aby do sypialni wkradła się rutyna.

Do tego typu zabaw tak naprawdę nie potrzeba erotycznych gadżetów. Kochanek może ograniczyć się do związania drugiej osobie rąk np. cienką chustą czy szalikiem. Może też zdecydować się na odgrywanie ról (nauczyciel – uczennica, prezes – sekretarka, niewolnik – domina etc.). Wszystko zależy od preferencji. Jeśli partnerom spodoba się taka gra, w kolejnym kroku mogą zamówić zmysłowe akcesoria erotyczne dla par. Jaki mają wybór? To między innymi:

• obroże i smycze,

• uprzęże i bielizna,

• zaciski i klamerki,

• kajdanki,

• pejcze.

A to nie wszystko, co na nich czeka.

Co daje BDSM?

Samo określenie „BDSM” to skrótowiec pochodzący od kilku słów. Oznacza relację opartą na dominacji oraz uległości, zawiera też elementy sadyzmu oraz masochizmu. Partnerzy wybierają to, co im odpowiada, a pozostałe motywy mogą odrzucić. Jedni lubią mocniejsze klapsy, inni uwielbiają wcielać się w pana albo dominę, lub wybierają bycie osobą uległą.

Najważniejsze w tego typu praktykach seksualnych jest zaufanie. Kochankowie mogą preferować zaawansowane formy dominacji, co z boku nierzadko wygląda specyficznie. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż obie strony wyrażają na to zgodę. W seksie BDSM nie chodzi bynajmniej o krzywdzenie partnera – zadawany ból ma sprawiać mu rozkosz. Choć niektórych może to dziwić, uległa bądź uległy niejednokrotnie delektuje się nim bardziej niż dominujący.

Bezpieczny sygnał dla kochanków

W sypialni, poza samymi igraszkami, niezmiernie istotna jest komunikacja między ukochanymi. Zanim zacznie się gra wstępna, należy dokładnie omówić każdy aspekt upojnego wieczoru. Można wtedy wybrać zabawki erotyczne dla par, opisać, co będzie się nimi robiło, wykluczyć niechciane pieszczoty itd. BDSM to praktyki dla dojrzałych psychicznie, zrównoważonych ludzi. Muszą bezgranicznie sobie ufać, a w łóżku nie może gościć strach. Nawet jeśli jedno będzie związane i bezbronne, nie znaczy to, że musi się obawiać partnera.

Wręcz przeciwnie – wystarczy, że poda ustalony wcześniej sygnał, a ten natychmiast przestanie. BDSM może przenieść relację na zupełnie inny wymiar. Jeśli chcielibyście spróbować tego rodzaju miłości, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy zajrzeć do butiku erotycznego Loris i wyszukać dla siebie odpowiednie gadżety.