Olejek z Oregano

Olejek z oregano to nowinka na polskim rynku. Jest niezbyt dobrze znany, ale godny stosowania. Już starożytni Grecy wierzyli w ten olejek i chętnie go używali, a powrót do historycznych sposobów kuracji jest dobrym pomysłem. Olejek z oregano najczęściej sprzedawany jest w buteleczkach do kilkuset mililitrów lub w kapsułkach. Ma w składzie tymol, karwakrol, witaminy B, C, K, flawonoidy, cynk, magnez, potas, żelazo, wapń. Są one doskonałym wsparciem dla organizmu. Bakterie, drożdże i pasożyty giną w zetknięciu z tym olejkiem bardzo szybko i bez koniecznego oczekiwania. Ważne też, że można nim zastąpić uciążliwe antybiotyki, ocalając żołądek i wątrobę. Lekarze potwierdzili, że jest to doskonały środek służący do leczenia chorób zakaźnych. Stwierdzenie to efekt wielu badań. Oregano posiada 42 razy większe działanie antyoksydacyjne niż jabłka. Jest to liczba, która na pewno robi wrażenie. 

Właściwości olejku z oregano

Co daje olejek z oregano? Jest bezcenny: zatrzymuje rozwój drobnoustrojów w organizmie człowieka, przeciwdziała przeziębieniu oraz grypie. Leczy grzybice oraz infekcje, kuruje trądzik, a szczególnie jego ropną formę. Znacząco osłabia oznaki starzenia oraz zmniejsza bóle pleców i stawów, na które cierpią ludzie z upływem czasu. Można go stosować do leczenia egzemy. Poza tym pomaga w kurowaniu wszelkich kandydoz. Jeśli kogoś użądli pszczoła to olejek łagodzi objawy takiego incydentu, wystarczy nałożyć go na podrażnioną skórę i pozostać bez mycia. Poza tym obniża poziom złego cholesterolu w organizmie człowieka. Pomaga na zapalenie ucha, lecz trzeba stosować go zewnętrznie. Niweluje skutecznie nieświeży oddech, podnosząc jakość życia każdej osoby. 

Jak stosować?

Olejek z oregano dawkuje się doustnie. Dwie kropelki na szklankę wody wystarczy, ponieważ ten olejek jest dość ostry w smaku i może podrażnić usta oraz przewód pokarmowy. Dawkowanie to 3-5 kropli nie częściej niż trzy razy dziennie. Kuracja takim olejkiem jest na tydzień, nie na dłużej. Można do niego wrócić po tygodniu czy dwóch, lecz należy być ostrożnym z jego stosowaniem. Jeśli ktoś stosuje go na skórę to koniecznie powinien go rozcieńczać, ponieważ nierozcieńczona substancja może poważnie podrażnić skórę. 

Skutki uboczne stosowania olejku z oregano

Produkt nie jest dla każdego. Nie mogą go stosować kobiety w ciąży i w czasie laktacji, nie jest on dla dzieci. Ma zły wpływ na osoby chorujące na żołądek lub jelita. Działania uboczne są oto takie:

  • Alergie,
  • Podrażnienie układu pokarmowego;

To najczęściej występujące problemy. Jednak cierpi na nie ułamek pacjentów, zatem olejek z oregano jest wart stosowania. Ważne, aby był produkowany z czystych składników, bez stosowania pestycydów oraz innych substancji chemicznych. Oleju nie mogą używać osoby uczulone na miętę, szałwię oraz rumianek. Jest to ważna wskazówka, o której nie wolno zapominać, aby nie popaść w większe problemy. Warto kupić taki olejek i mieć go w domowych zasobach na wszelki wypadek, to bezcenny specyfik, a całkiem niedrogi.