zdrowe paznokcie
zdrowe paznokcie

Paznokcie są częścią ciała, która nie powinna być zaniedbywana. Wiele kobiet, nawet jeśli nie nosi makijażu, to przynajmniej ma pięknie zadbane paznokcie, które są oświadczeniem kobiecości bez względu na wszystko. Niestety, stres i dieta nie tylko wpływają na naszą wagę, ale także na wygląd i dlatego niektóre z nas nie mogą zapuścić długich paznokci. Wiemy, że chciałabyś je mieć, a kiedy zaczynają rosnąć, po prostu się łamią, a to z powodu pewnych deficytów w organizmie. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz wzmocnić swoje paznokcie, nie tylko poprzez zmiany w diecie, ale także poprzez łatwe zabiegi, które możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Pokażemy Ci kilka łatwych wskazówek i trików na mocne paznokcie, które zmienią ich wygląd na zawsze!

Oliwa z oliwek + sok z cytryny

Obie są bogate w witaminy i składniki, które odżywiają paznokcie. Aby wykonać zabieg, wystarczy połączyć jedną łyżeczkę oliwy z oliwek z jedną łyżeczką soku z cytryny i nałożyć na paznokcie. Zrób to przed pójściem spać, więc jesteś pewien, że nie umyjesz rąk przez kilka godzin, a mieszanina będzie miała czas, aby pracować na swoją korzyść. Powtarzaj ten proces dwa razy w tygodniu, a następnie może raz w tygodniu po tym, jak zobaczyłeś, że paznokcie odzyskują.

Sól morska + sok z cytryny

Sól pomaga paznokciom stać się mocniejszymi, dlatego może zauważyłaś, że za każdym razem, gdy spędzałaś wakacje nad morzem, po powrocie do domu Twoje paznokcie były mocniejsze, to właśnie dzięki soli z wody. W małej miseczce połącz dwie łyżki soli morskiej z kilkoma kroplami soku z cytryny i zalej ciepłą wodą. Namocz w niej ręce na 15 minut, a następnie spłucz. Zrób to codziennie, aż zobaczysz, że paznokcie stają się silniejsze, a następnie powtarzaj co tydzień przynajmniej raz.

Różne Oleje takie jak: Olej z nasion, Olej sezamowy, Oliwa z oliwek, Olej migdałowy

naturalne paznokcie

Weź jeden olej z powyższej listy i nałóż go na paznokcie za pomocą kilku końcówek q. Pozostaw olej na 20 minut i powtarzaj codziennie. Jeśli masz więcej olejów dostępnych, można zrobić mieszankę z nich i zastosować mieszaninę do paznokci, to zależy od Ciebie, aby zdecydować. Powtarzaj raz w tygodniu po tym, jak twoje paznokcie staną się mocniejsze.