odmładzanie twarzy

Zabiegi odmładzania twarzy zazwyczaj kojarzą się ze skalpelem lub co najmniej iniekcjami. Czasem aż trudno uwierzyć, że można zrobić to zupełnie inaczej, bez naruszania ciągłości skóry. Jednak dzięki postępowi medycyny estetycznej to naprawdę możliwe! Poznaj technologię HIFU, bazującą na ultradźwiękach i przekonaj się, jak łatwe może być odmładzanie z sukcesem!

Odmładzanie skóry za pomocą ultradźwięków – na czym to polega?

Odmładzanie twarzy, a także innych obszarów ciała, za pomocą ultradźwięków, opiera się na bardzo prostej zasadzie. Dzięki temu, a także bezinwazyjności tej metody, mówi się o niej jako o przyszłości medycyny. Same ultradźwięki generowane są przez specjalne urządzenie zaopatrzone w głowicę, którą lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przykłada do wybranej partii ciała pacjenta. Następnie, poprzez gwałtowne podgrzanie do ok. 65-75℃, tkanki poddawane zabiegowi ulegają gwałtownej koagulacji. Skutkuje to powstaniem mikrouszkodzeń, przez co skóra pobudzana jest do naturalnej regeneracji. Powstałe w wyniku takiego działania nowe włókna kolagenowe sprawiają, że tkanka staje się znacznie lepiej napięta i bardziej sprężysta, a więc widocznie odmłodzona.

Zalety odmładzania twarzy za pomocą ultradźwięków

Jedną z największych i najszerzej cenionych zalet odmładzania skóry metodą HIFU (ang. high intensity focused ultrasound) z pewnością jest wspomniana już bezinwazyjność. Dlaczego to takie ważne? Znaczenie mają między innymi obawy wielu pacjentów przed naruszeniem tkanki, dlatego świadomość, że nie zostanie przerwana ciągłość skóry, może działać uspokajająco. Dodatkowo bezinwazyjność znacznie zmniejsza ryzyko powikłań, a przy tym pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, bez długiego okresu rekonwalescencji. Dużym plusem jest również bezbolesność procedury. Co więcej, nie ma również przeciwwskazań do wykonywania jej w różnych porach roku, nawet latem.

Ważna jest również trwałość efektów odmładzania twarzy tą metodą. Ponieważ polega ona na stymulowaniu do naturalnej odbudowy, utrzymują się one na stałe. Oczywiście, skóra dalej podlega procesom starzenia, jednak przebiegają one znacznie wolniej.

Wskazania i przeciwwskazania do odmładzania twarzy metodą HIFU

Stosowanie ultradźwięków w medycynie estetycznej znajduje coraz więcej zastosowań. Pozwala ono bowiem zarówno na poprawę napięcia i wygładzenie skóry, a przy tym usunięcie podskórnej tkanki tłuszczowej. Wiele zależy od wybranej głowicy, ponieważ różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem, lecz także głębokością, na jaką docierają fale. Dlatego też zabiegi HIFU można stosować w celu:

  • poprawy owalu twarzy,
  • odmładzania szyi i dekoltu,
  • zwiększenia gęstości skóry twarzy,
  • wygładzania zmarszczek,
  • poprawy napięcia i jędrności tkanki,
  • odmładzania delikatnych okolic oczu,
  • usunięcia tzw. drugiego podbródka.

Warto przy tym pamiętać, że chociaż pierwsze efekty zabiegu widoczne są właściwie natychmiast po jego wykonaniu, na pełne rezultaty niekiedy trzeba czekać nawet przez kilka miesięcy. Samą procedurę odmładzania twarzy najlepiej wykonywać w seriach po ok. 2-3 zabiegi.

Jako że zabieg HIFU należy do wyjątkowo bezpiecznych, nie ma do niego wielu przeciwwskazań Nie powinny jednak decydować się na niego osoby z infekcjami skóry oraz jej uszkodzeniami w miejscu zabiegu. Nie zaleca się również wykonywania go u kobiet w ciąży oraz pacjentów cierpiących na nowotwory.

Jak wygląda zabieg odmładzania twarzy HIFU?

W Klinice Miracki w Warszawie dostępne są trzy typy odmładzania twarzy i ciała z zastosowaniem ultradźwięków: SonoQueen, Ultraformer III, a także Utims, które różnią się od siebie wykorzystywanym w procedurze typem urządzenia. Najskuteczniejsze z nich w danym przypadku powinien doradzić lekarz. W przypadku każdego z nich procedura wygląda jednak bardzo podobnie. Procedurę zawsze poprzedza konsultacja i dobór najlepszego zabiegu. W dniu zabiegowym specjalista odtłuszcza skórę i pokrywa ją cienką warstwą specjalnego żelu. Na życzenie pacjenta można zastosować również krem znieczulający. Następnie lekarz dobiera odpowiednią głowicę i rozpoczyna zabieg, przesuwając ją po skórze. Całość trwa zwykle od 30 do 60 minut.

Odmładzanie twarzy po 30., 40. czy 50.? Z zabiegiem HIFU możesz przywrócić skórze młodość w każdym wieku!