trendy jesienne

Moda jesienna co roku szykuje dla nas niespodziankę. W bieżącym sezonie na topie będą panterki i kraty. Sprawdziliśmy, jakie okrycia wierzchnie będą trendy.

Okrycia wierzchnie na jesień – co będzie modne

Tegoroczna jesień pozostawi duże pole wyboru, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Nie będzie jednej wiodącej linii – zarówno miłośnicy krótkich katan i ramonesek, oraz dłuższych płaszczy będą czuć się modnie. Wśród okryć wierzchnich pojawią się też kurtki pikowane. Tym, co będzie cechowało tegoroczną modę, będzie umiłowanie wygody. Ubrania, nie tylko wierzchnie, będą musiały być przede wszystkim wygodne, dopiero na drugim miejscu stanie ich uroda. Co nie znaczy, że ta nie będzie miała w ogóle nic do powiedzenia. Odważne cięcia, nieszablonowe zestawienia kolorów, ekstrawaganckie łączenia płaszczy i trampek, tak będziemy się nosić tej jesieni.

Okrycia wierzchnie na jesień – kolory na topie

Jesień to jesień i kolory z nią się kojarzące zawsze są mile widziane na garderobie. Nie inaczej będzie i w tym sezonie – czerwień, ciepła żółć, zgaszone złoto, rdzawy pomarańcz i wszelkie odcienie ciepłego brązu będą królowały na okryciach wierzchnich. Co nie znaczy, że nie znajdziemy innych barw. Błękitna lub pastelowa pikowana kurtka będzie tak samo modna, jak szary płaszcz. To, czego na pewno nie znajdziemy, to klasyczna, wiosenna zieleń. To chyba jedyny kolor, po który w tym sezonie nie wypada sięgać. Na pociechę dla miłośników zieleni można dodać, że butelkowy odcień jest jak najbardziej trendy.

Okrycia wierzchnie na jesień – krata i panterka

Myliłby się ten, kto by sądził, że jesienne okrycia wierzchnie będą gładkie. Nic bardziej mylnego. W bieżącym sezonie królują dwa desenie: krata i panterka. Jeśli chodzi o kratę, to dominuje klasyka, a więc biel, odcienie szarości i czerń. Oprócz klasycznej kraty dopuszcza się pepitkę i jodełkę. Krata zagości najszybciej na płaszczach. Kurtki pikowane i futerka raczej pozostaną gładkie.

Panterka tej jesieni da się poznać z zupełnie innej strony niż dotychczas. To już nie wierne odwzorowanie natury, ale swobodna zabawa kolorami, dlatego nie zabraknie ubrań w panterkę w kolorach, które z panterą nie mają nic wspólnego. Poza ciemną czerwienią i fioletem możemy też spodziewać się panterek różowych czy seledynowych.Na pewno takie połączenia dodadzą nam urody.

Okrycia wierzchnie na jesień – asymetria wraca do łask

Okrycia wierzchnie mają to do siebie, że w większości przypadków są zapinane. O ile asymetryczne zapięcie ramoneski nikogo nie dziwi, jest wręcz oczywiste, o tyle na płaszczu może budzić zdumienie. Zupełnie zresztą niesłusznie, bo asymetria tej jesieni będzie bardzo na topie. Stąd odważne, ukośne cięcia i kopertowe zapięcia z boku płaszcza czy kurtki. Szczególnie na płaszczach będzie to wyraźnie widoczne – nie zabraknie zapinanych na bok płaszczy jedno i dwurzędowych.

Uzupełnieniem asymetrycznych okryć wierzchnich będą takie same spódnice i sukienki, a nawet fryzury. Jedynie buty będą musiały pozostać wierne symetrycznej tradycji.