sposób na muszki owocówki

Muszki owocówki są malutkie, ale dokuczliwe, przeszkadzają ludziom w domach oraz biurach. Przeszkadzają, siadają na owocach, zostawiają na nich odchody. Lepiej pozbyć się ich, gdy tylko staną się bardzo uciążliwe. Pojawiają się one w kuchni, siadają na warzywach i owocach i przeszkadzają każdej pani domu. Lepiej szybko wyrugować takie muszki z całego domu. 

Skąd się biorą muszki owocówki

Nikt nie wie skąd się biorą te muszki, przylatują stadami i po prostu są. Siadają na psujących się produktach i składają na nich jajeczka. Żyją dziesięć dni, rozmnażają się i umierają. Żywią się mikroorganizmami z warzyw oraz owoców. Mogą być nośnikami drobnoustrojów i bakterii, dlatego należy się ich czym prędzej pozbyć z domu, aby nie zachorować na jakąś infekcję. Larwy takich owadów przynosi się często ze sklepu, a one w domu rozwijają się i tworzą całe stada. 

Cytryna – skuteczny sposób

Aby pozbyć się owocówek można stosować cytrynę. Jest to bardzo skuteczna metoda. Cytryna, limonka oraz goździki odstraszają te uciążliwe owady. Cytryna naszpikowana goździkami odstraszy te owady w kilka minut. Wystarczy położyć połówkę cytryny na stole. Najlepiej położyć kilka połówek cytryny na parapecie, stole oraz kuchennym blacie. W domu nie będzie muszek owocówek, poza tym zapach będzie wyjątkowy. Jeśli nie mamy goździków to wystarczy rozkroić cytrynę i zostawić ją w kilku miejscach. Nie będzie już więcej owocówek.

Inne sposoby na muszki owocówki

Można też pokroić owoce, włożyć je do miski, nakryć plastikowym woreczkiem, zrobić dziurki. Taka miska będzie więzieniem dla muszek, bo wpadną w dziurki, ale już nie wyjdą z takiej miski. Skuteczna jest mieszanka wody, octu owocowego oraz płynu do naczyń. Taką mieszankę zostawia się na noc w odkrytym słoiku, a owady topią się w niej w nocy. Rano wystarczy wylać miksturę, a muszki znikną z domu. Nawiew gorącego powietrza na muszki owocówki zabije te owady. Można je też wciągnąć do odkurzacza, ale trzeba być szybkim, bo część muszek może uciec. Są też lepy, odstraszacze oraz pułapki na muszki owocówki. Liście mięty rozłożone w całym mieszkaniu doskonale odstraszają te owady. Zapach jest bardzo przyjemny oraz roznosi się po całym domu. Muszki mają instynkt, potrafią wyczuć niebezpieczeństwo i uciekać przed nim. Jednak można je tępić i to całkiem skutecznie sposobami opisanymi w tym tekście. Najlepsze są metody naturalne, a nie chemiczne, które mogą uczulać i być powodem wielkich przykrości.

Co zrobić, aby muszki się nie rozleciały po całym domu?

Należy myć naczynia, czyścić zlew i odpływ. Nie wolno pozostawiać mokrych ściereczek. Regularnie należy wyrzucać śmieci, a kosz na śmieci bardzo szczelnie zakrywać. Dżemy i kompoty muszą być szczelnie zamknięte, aby nie zalęgły się w nich muszki owocówki. Nie można trzymać na wierzchu dojrzałych owoców i warzyw, należy chować je do zakrytych szczelnie pojemników. Siatki na oknach i drzwiach zabezpieczą mieszkanie przed owocówkami. Poza tym warto wycierać do sucha naczynia i często myć blaty w kuchni.