olej kokosowy na wlosy

Olej kokosowy to doskonały specyfik, produkowany z miąższu orzechów kokosowych. Stosuje się go do sałatek, kanapek oraz do pielęgnowania ciała i włosów. Wiele osób docenia konsumpcyjne oraz kosmetyczne znaczenie tego oleju. Można takim olejem posmarować cerę oraz zapewnić sobie lepsze nawilżenie. Olej kokosowy nawilża także skórę ciała oraz sprawdzi się do stosowania na włosy. Olejowanie włosów to doskonały pomysł, dlatego nie tylko panie korzystają z tego specyfiku do takiego celu. W Polsce od kilku lat olej robi prawdziwą karierę i nic dziwnego – w tym specyfiku jest potencjał oraz prawdziwa moc.

Właściwości oleju kokosowego

Olej odbudowuje włosy i je natłuszcza. Jest uważany za najlepszy oraz najzdrowszy z olejów na śwecie. Warto nabyć ten produkt i stosować go regularnie. Żadna odżywka czy maska do włosów nie da takich efektów jak ten właśnie olej. Najlepszy jest nierafinowany, tłoczony na zimno oraz zdrowszy i nim należy olejować włosy. Olej rafinowany ma gorszą jakość i nadaje się do smażenia produktów. Skład tego oleju zbliżony jest do protein włosa. Potas, żelazo, wapń, cynk, fosfor, magnez, witaminy A, C, E są w składzie tego oleju. Podobno najlepsze dla ciała są te kosmetyki naturalne, które także można jadać. Olej kokosowy na pewno jest takim specyfikiem, o czym wiedzą klienci na całym świecie. Działa korzystnie na meszki włosowe, pobudza wzrost włosów i jest dla nich niczym kojący kompres.

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Przede wszystkim stosowanie oleju kokosowego na włosy jest łatwe – należy nanieść go na umyte włosy i zostawić na nich co najmniej na godzinę, można zakryć włosy czepkiem foliowym, a na to nałożyć ciepły ręcznik. Dzięki temu olej o wiele szybciej wniknie we włosy. Po tym czasie głowę należy porządnie umyć szamponem, najlepiej dwa razy. Od razu będzie widać dobroczynne działanie tego specyfiku. Osoby z bardzo zniszczonymi włosami mogą nałożyć olej na włosy, nakryć włosy czepkiem i ręcznikiem i spać w takim turbanie. Rano należy bardzo dokładnie umyć włosy i skórę głowy. Taki olej można łączyć z olejem rycynowym, arganowym, lnianym, ewentualnie miodem. Do stylizacji włosów także bywa stosowany. Chroni wówczas przed czynnikami zewnętrznymi i doskonale utrwala włosy, o wiele lepiej niż niejeden żel do stylingu.

Olej kokosowy na włosy – efekty

Olej wzmacnia włosy, nadaje im blask, kuruje łupież. Jest dobroczynny dla skóry głowy. Warto stosować go regularnie i to przez bardzo długi czas. Co najmniej dwa razy w tygodniu wystarczy natrzeć starannie włosy tym specyfikiem, aby zmieniły się diametralnie. Pobudza cebulki włosów do regeneracji. Poprawia kondycję oraz wygląd włosów.

Masz przesuszone włosy? Końcówki włosów rozdwajają się? Farbujesz często włosy? Nęka Ciebie łupież? Koniecznie przeprowadź kurację olejem kokosowym. Dzięki niemu Twoje włosy zyskają na urodzie i blasku, staną się piękne. Poza tym olej chroni włosy przed promieniami słońca, wiatrem, mrozem czy deszczem. To dodatkowa zaleta stosowania tego cudu natury.