Jak wydłużyć cykl życia swoich ubrań

Postępuj zgodnie z instrukcją prania

Zwróć uwagę na instrukcje dotyczące prania znajdujące się na metkach Twoich ubrań – są tam nie bez powodu. Unikaj niszczenia ubrań poprzez nieprawidłowe czyszczenie i dbaj o nie odpowiednio, aby zapewnić sobie dłuższą żywotność.

W razie potrzeby oczyścić ubrania

Nawet czyszczenie ubrań przy użyciu delikatnych produktów może pozbawić je naturalnych olejków i miękkości, a także uszkodzić kolor tkaniny. Dlaczego więc nie pominąć cotygodniowego prania i zamiast tego używać produktów odświeżających, kiedy tylko możesz?

Spróbuj wyprać ubrania w zimnej wodzie

Pranie ubrań w zimnej wodzie, z użyciem łagodnego detergentu i unikanie wybielaczy z pewnością sprawi, że ubrania będą służyć dłużej. Staraj się też prać ręcznie, kiedy tylko możesz – zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania wykonane z delikatniejszych tkanin.

Prawidłowo przechowywać odzież

Przechowując ubrania w złożonych stosach, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, prawdopodobnie przedłużysz ich żywotność. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wieszanie ubrań może zniekształcić ich sylwetkę i kształt. Jeśli musisz powiesić ubrania, upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju wieszaków. Na przykład wyściełane wieszaki dobrze nadają się do bielizny i innych lekkich ubrań, podczas gdy drewniane wieszaki są lepsze do garniturów i marynarek, a plastikowe wieszaki sprawdzają się w przypadku większości innych ubrań. Radzimy unikać drucianych wieszaków.

Tymczasem obuwie również wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby Twoje ulubione pary butów wyglądały jak najlepiej, stosuj kształtki do butów, wkładki do butów i wkładki do butów, dzięki którym zachowają one swoją formę.

Natychmiast usuwaj plamy

Zwiększ żywotność ubrań

Niestety, jak wszyscy wiemy, osadzające się plamy mogą zniszczyć ubranie. Zabierz ze sobą pióro lub sztyft do usuwania plam w podróży lub upewnij się, że potraktujesz każdą plamę tak szybko, jak to możliwe.

Nie używaj zbyt dużo perfum

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że składniki zawarte w perfumach, lakierach do włosów i innych produktach kosmetycznych mogą w rzeczywistości uszkodzić Twoje ubrania. Spróbuj użyć swoich perfum i innych produktów przed ubraniem się, aby uniknąć gromadzenia się ich na ubraniach.