Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym i pięknym uśmiechu. Niestety zęby narażone są każdego dnia na przebarwienia, które znacząco wpływają na ich barwę. Obecne możliwości pozwalają jednak na wykonanie zabiegu profesjonalnego wybielania.

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym i pięknym uśmiechu. Niestety zęby narażone są każdego dnia na przebarwienia, które znacząco wpływają na ich barwę. Obecne możliwości pozwalają jednak na wykonanie zabiegu profesjonalnego wybielania. Wybielanie zębów metodą nakładkową jest łatwe i całkowicie bezbolesne. Przeprowadzone pod okiem specjalisty jest bezpieczne dla zdrowia zębów.

Etap gabinetowy – przygotowanie nakładek

Metoda nakładkowa polega na wykonywaniu wybielania w warunkach domowych. Zabieg odbywa się jednak przy całkowitej kontroli stomatologa i podzielony jest na dwa etapy – gabinetowy oraz domowy. Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym opiera się na konsultacjach oraz ocenie naturalnej barwy uzębienia. W czasie jej trwania wykonana zostaje również dokumentacja fotograficzna, która pozwoli na późniejszą ocenę przeprowadzonego zabiegu. Zanim zdecydujemy się na wybielanie, powinniśmy zadbać o zdrowy stan zębów oraz profesjonalną higienizację. Jeżeli stomatolog stwierdzi, iż wybielanie zębów metodą nakładkową jest możliwe do przeprowadzenie, podbierany jest wycisk łuku zębowego. Dzięki niemu wykonywane są w pracowni protetycznej nakładki celuloidowe. W momencie ich utworzenia pacjent zjawia się na kolejną wizytę, na której otrzymuje powstałe nakładki oraz strzykawki zawierające żel wybielający. Bardzo ważne jest poinformowanie pacjenta odnośnie dalszego postępowania oraz wykonywania czynności w zaciszu domowym.

Etap domowy – umieszczanie nakładek w jamie ustnej

Zanim pacjent umieści nakładki w jamie ustnej, powinien dokładnie wyszczotkować uzębienie. Trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe mogą być problematyczne w wyczyszczeniu, warto wówczas użyć nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej. Jeżeli zęby są odpowiednio przygotowane, na nakładki należy nanieść niewielką ilość żelu wybielającego. Powinien być on umieszczony od strony wargowej. Zdarzyć się może, iż preparat wydostanie się na błonę śluzową, konieczne jest wówczas jego usunięcie przy pomocy szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej lub palców. Czas noszenia nakładek zależny jest od stężenia preparatu oraz oczekiwanego rezultatu – zazwyczaj jest to jednak od 4 do 8 godzin. Po wyjęciu z jamy ustnej nakładek należy dokładnie umyć je pod bieżącą wodą. Zaleca się wówczas użycie szczoteczki oraz pasty. Po wykonanym zabiegu należy również oczyścić zęby i jamę ustną. Wybielanie zębów Kraków przy użyciu nakładek jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszego uzębienia.