Dbanie o skórę
Cheerful sexy woman enjoying the sun in a summer day in the beach. Model with pink pamela hat and white bikini standing towards the sea.

Zapowiada się kolejne lato z bardzo wysokimi temperaturami i rekordami gorąca. Nawet jeżeli czujesz się świetnie w takich okolicznościach, pamiętaj, że Twoja skóra – niekoniecznie. Jeżeli nie podejmiesz odpowiednich działań, może okazać się, że na jesieni obudzisz się z przesuszoną i zniszczoną skórą. Nie pozwól na to!

Ochrona przed słońcem

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać jest ochrona przeciwsłoneczna. Codziennie używaj kremu z filtrem o wysokim faktorze, nawet w pochmurne dni. Szczególnie zadbaj o ochronę delikatnej skóry twarzy. Podziękujesz sobie za to za kilkanaście lat.

Pamiętaj też o kapeluszu – duże rondo nie tylko jest w modzie, ale daje też dodatkową ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Natomiast okulary przeciwsłoneczne pomogą chronić nie tylko twój wzrok, ale też delikatną skórę wokół oczu.

Odpowiednie nawilżenie skóry od zewnątrz…

Skóra na słońcu łatwo się wysusza, dbaj więc o jej właściwe nawilżenie. Zamiast ciężkich, odżywczych kremów, latem postaw na lekkie formuły. Pamiętaj o regularnym peelingu, dzięki któremu pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka.

i od wewnątrz.

Pamiętaj też, że o kondycji Twojej skóry nie decydują tylko kosmetyki, których używasz. Dbaj o to, żeby pić dużo wody, zwróć uwagę na swoją dietę. Jedz dużo warzyw i owoców. Zresztą te wskazówki są aktualne przez cały rok!

Odwiedź salon kosmetyczny

Wizyta w zaufanej klinice urody zawsze jest dobrym pomysłem. Jednak na razie nie myśl o inwazyjnych zabiegach tj. peelingi chemiczne czy terapie laserowe. Postaw na intensywne nawilżenie i regenerację. Wiele salonów ma w swojej ofercie łagodzące zabiegi stworzone specjalnie z myślą o lecie.

Nie przesadzaj z makijażem

Latem daj Twojej skórze odetchnąć. Zamiast wielu warstw makijażu użyj kremów tonujących albo popularnych ostatnio kremów bb. Ich dodatkową zaletą jest często posiadanie wysokiego faktora, dają więc też od razu świetną ochronę przeciwsłoneczną.

Opracowanie: Klinika Estetyki Ciała Beauty Duty z Warszawy.