jak przekuć nos

Marzenia o założeniu kolczyka do nosa często przysłania lęk przed komplikacjami i bólem, które może ze sobą nieść zabieg w salonie kosmetycznym. By skutecznie ochronić siebie przed powikłaniami, należy zastosować się do kilku zasad, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort przekłucia nosa. W poniższym artykule dowiesz się, jakie kroki podjąć, by cieszyć się piękną biżuterią od razu po jej założeniu. Sprawdź jaką metodę przebijania wybrać, w których punktach nosa możesz założyć kolczyk i jakie wyroby jubilerskie wybrać, by nie zmagać się z alergią kontaktową. Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Przekłucie nosa — gdzie je wykonać?

Zastanawiasz się, czy przekłuć nos samodzielnie w domu, by zaoszczędzić pieniądze i czas? Odłóż ten pomysł na bok! Przebijanie nosa w domu za pomocą amatorskich narzędzi o wątpliwej sterylności może nieść za sobą przykre konsekwencje. Wśród nich wymienić można między innymi: niekontrolowane krwawienie z rany, ból, zakażenie, obrzęk i trudne gojenie. Jedynym wyjściem, by bezpiecznie założyć kolczyk do nosa, jest udanie się do profesjonalnego i sprawdzonego salonu, który wykonuje piercing. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabieg będzie wykonany przez osobę przeszkoloną, która do zabiegu wykorzystuje profesjonalny, sterylny sprzęt.

Są różne techniki przebijania nosa. Można je wykonać za pomocą igły lub intuicyjnego i szybkiego aparatu w systemie Blomdahl. My zdecydowanie skłaniamy się do wybrania tej drugiej opcji. Dzięki niej masz gwarancję, że podczas przekłucia kolczyki do nosa zostaną założone szybko, bezpiecznie i niemal bezboleśnie. Oprócz tego założone zostaną Ci kolczyki o właściwościach hipoalergicznych, co jest dodatkowym atutem zwłaszcza dla osób cierpiących na alergię kontaktową.

Hipoalergiczne kolczyki do nosa

Kolczyk do nosa nie tylko powinien się ładnie prezentować, ale również być bezpieczny dla skóry. To szczególnie ważne dla tych osób, które mają uczulenie na kadm, złoto, nikiel, pallad czy srebro. Biżuteria antyalergiczna zabezpiecza Cię przed wystąpieniem wysypki, świądu, pieczenia i obrzęku, dzięki czemu możesz bez obaw ją nosić.

Pewnie zastanawiasz się, co może skutecznie i efektownie zastąpić popularne kruszce? Prawdziwym hitem stały się wyroby jubilerskie, w tym kolczyki do nosa marki Blomdahl, które wykonane są z tytanu lub plastiku medycznego. Te materiały są całkowicie neutralne dla skóry i nie wywołują objawów uczulenia kontaktowego. Dodatkowo dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych (złota, srebra, metalu, czerni), dzięki czemu różnorodność modeli tej biżuterii jest naprawdę duża.

Rodzaje przekłuć nosa

Jeżeli zastanawiasz się, w którym miejscu założyć swój pierwszy kolczyk do nosa, podpowiadamy, że dostępne są trzy warianty jego założenia. Pierwszy z nich i najbardziej popularny, a także najmniej bolesny to nostril piercing, czyli założenie kolczyka na płatku nosa. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biżuterią zakładaną do nosa i nie chcą zbyt ekstrawagancko wyglądać.

Drugim typem przekłucia jest bridge piercing, który najczęściej wybierają panowie. Jest to założenie kolczyka w obszarze tuż nad nosem i pomiędzy brwiami. W tym miejscu najlepiej pasują kolczyki w kształcie półokręgów i kół.

Ostatnim i zarazem trzecim rozwiązaniem jest przekłucie chrząstki oddzielającej przegrody nosowe (nad ustami). Jest to najbardziej bolesny rodzaj przekłucia, ale wśród młodych ludzi cieszy się dużym powodzeniem.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz założyć kolczyk do nosa, warto wybrać sprawdzony i profesjonalny salon piercingu, który stosuje bezpieczne metody przekłuwania. Postaw na bezpieczną biżuterię i ciesz się nowym lookiem!