Już w pierwszym zdaniu zapewniamy, że tak! Powodów jest kilka, a te najważniejsze z nich omówimy poniżej. Zauważmy, że zakupy przez internet stały w 2020 roku zdecydowanie zyskały na popularności. Jeżeli obsługa klienta jest na wysokim po-ziomie, a sklep jest sprawdzony i posiada dobre opinie, można mu spokojnie zaufać. Oto kilka argumentów za tym, by zdecydować się na mniej tradycyjną formę wyboru biżuterii.

Mnóstwo potrzebnego czasu

Naszym zdaniem czas, jaki można przeznaczyć na zapoznanie się z ofertą sklepu i dokonanie wyboru odgrywa tutaj kluczową rolę. Wystarczy na chwilę zajrzeć na stronę salonu jubilerskiego online, jak Savicki.pl, by przekonać się, jak ogromną mamy ilość możliwości. Pierścionek nie jest zwykłą biżuterią. To symbol miłości, oddania, zaproszenie do wspólnej podróży przez życie, obietnica wspólnej przyszłości… trudno wybrać go w 15 minut. Ba! Godzina to niewiele przy tak bogatej ofercie.

Kupując pierścionek zaręczynowy przez internet, otrzymujemy nieograniczony czas, który możemy przeznaczyć na dokładne przejrzenie całej oferty i zapoznanie się z wszystkimi możliwościami. Dokonujemy tego w zaciszu własnego domu, siedząc na kanapie i popijając herbatę. Nie ma wokół nas innych klientów, którzy czekają na swoją kolej lub ekspedientów, którym bardzo zależy na tym, by sprzedać nam produkt z zeszłego sezonu…

Niespodzianka, czy bez niespodzianki?

Klasyczne zaręczyny to zazwyczaj chwila niepokoju i zaskoczenie wybranki odwiecznym pytaniem: „Wyjdziesz za mnie?”. Coraz częściej jednak pary wspólnie decydują o tym, że chcą dalej wspólnie kroczyć przez życie. Choć nawet wtedy mężczyzna klęka na jedno kolano, zwykle wcześniej wspólnie wybierają pierścionek zaręczynowy. Brakuje wtedy elementu niespodzianki, jaką jest ta maleńka błyskotka.

Decydując się na zakup pierścionka przez internet, można trochę uniknąć zupełnej przewidywalności. Wielu panów samodzielnie przegląda ofertę, decyduje, jaką kwotę chce przeznaczyć i stawia na kilka produktów z oferty. Ukochana jest zatem tylko częściowo zaangażowana w proces wyboru, ponieważ dostaje np. 5 możliwości, spośród których ma wybrać tę jedyną.

Może być również na odwrót. Jeżeli kobieta nie ma jasno sprecyzowanych oczekiwań i tego jednego, jedynego, wymarzonego pierścionka, postępuje podobnie. Z oferty internetowego sklepu jubilerskiego wybiera kilka propozycji, a następnie jej ukochany wybiera ten, który chce jej podarować. W takim wariancie, zachowuje się element zaskoczenia podczas oświadczyn.

Atrakcyjne ceny

Zakupy internetowe mają tę zaletę, że można na bieżąco sprawdzać, czy nie pojawiły się sezonowe przeceny lub czasowe promocje. To dobra opcja dla tych, którzy mają ograniczone fundusze i muszą zmieścić się w określonym przedziale cenowym. Monitorując aktualne ceny w sklepie online można trafić na wyjątkowe obniżki biżuterii. Często jest to okazja do tego, by kupić ukochanej wymarzony pierścionek w nowej cenie, gdyż pierwotna była poza naszym zasięgiem.