Czy warto wydawać dużo pieniędzy na markowe produkty do pielęgnacji włosów, które są reklamowane w telewizji? Czy istnieją domowe sposoby, aby zastąpić kosmetyki do włosów? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, udzielając poniżej 10 cennych rad dotyczących pielęgnacji włosów w domowych zaciszu.

1. Jajka do pielęgnacji włosów?

Użyj całego jajka, aby poprawić kondycję włosy. Jeśli masz suche lub łamliwe włosy, użyj białek jaj, aby nawilżyć włosy. Użyj ½ szklanki dowolnej mieszanki jaj (białko jaja, całe jajko) i nałóż na czyste, wilgotne włosy. Pozostaw na 20 minut i spłucz zimną wodą. Wypróbuj tę jedną z najbardziej skutecznych porad kosmetycznych dla włosów, którą można zaaplikować w domu. Efekty powinny być widoczne gołym okiem.

2. Czystość jest ważna

Najważniejszym powodem wypadania włosów jest łupież i swędząca skóra głowy. Dlatego myj regularnie włosy, aby zapewnić im zdrowy i piękny wygląd.

3. Unikaj gorącej wody

Pomiń prysznice z gorącą wodą, ponieważ gorąca woda sprawi, że włosy będą suche i łamliwe, ponieważ “zabija” oleje ochronne z włosów. Włosy powinno się myć w temperaturze niewiele większej od temperatury ciała.

4. Zabieg na tykwy

Wyodrębnij sok z tykwy butelkowej i nałóż go na włosy. Pozostaw na głowie przez około 30 minut, później bardzo dokładanie zmyj. Jest to jedna z prostych wskazówek dotyczących pięknych włosów, które w dużej mierze poprawiają kondycję włosów.

5. Lśniące i miękkie włosy

Przygotuj mieszankę 1 szklanki codziennej odżywki i 2-3 łyżek miodu. Nałóż tę mieszaninę na mokre włosy. Pozostaw na 30 minut i dokładnie zmyj. Ta mieszanka zamknie naskórek włosów i nada włosom niesamowity połysk. Twoje włosy będą lśnić jak po najlepszym szamponie.

6. Leczenie sodą oczyszczoną

Jedną z porad kosmetycznych dla włosów jest terapia soda oczyszczoną. Zrób mieszankę 3 łyżki sody oczyszczonej i trochę wody. Nałóż roztwór na włosy, po umyciu włosów szamponem na co najmniej 5 minut przed końcowym płukaniem. Ta terapia pomoże usunąć nadmiar szamponu i produktu do stylizacji z włosów.

7. Do włosów sprężystych

Przygotuj roztwór w proporcjach 1 do 1 wody i octu jabłkowego na włosy. Dokładnie opłucz po 5 minutach, aby pozbyć się zapachu cydru jabłkowego. Włosy uzyskają naturalną sprężystość.

8. Nie myj często włosów

Myj włosy co 2-3 dni, w celu prawidłowej regulacji naturalnych olejków do włosów. Mycie włosów rzadziej pomoże również odzyskać naturalne ciało i blask włosów. Codzienne mycie włosów wbrew pozorom przynosi negatywny skutek na włosy.

9. Stwórz odżywkę białkową

Twoje włosy potrzebują odżywki bazującej na białkach. Wymieszaj jajka i jogurt naturalny. Nałóż na włosy, następnie pozostaw na pięć lub 10 minut. Ostatnim krokiem będzie dokładne zmycie odzywki z włosów.

10. Mocne włosy

Użyj oleju migdałowego do leczenia włosów suchych i zniszczonych. Jest to bardzo prosta procedura, wlej trochę oleju migdałowego do miski i podgrzej przez 40 sekund. Następnie równomiernie rozprowadź na włosach. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłukaj szamponem i odżywką przy użyciu zimnej wody.

Profesjonalista na pewno pomoże

Jeśli powyższe sposoby okażą się nie do końca skuteczne, polecamy skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Jednym z nich jest https://mazfryzjerki.commocne i zdrowe włosy gwarantowane.