Zalety bycia w związku

Każdy z nas pragnie odwzajemnionej miłości. Takiej, która uskrzydla, uszczęśliwia i motywuje do działania. Gdy jesteśmy zakochani, druga osoba staje się dla nas wsparciem, punktem odniesienia. Są jednak osoby, które twierdzą, że to bycie singlem ma zdecydowanie więcej plusów. Skąd bierze się to przekonanie? Jakie są zalety bycia w związku?

1. Zalety bycia w związku

2. Singiel również może być szczęśliwy!

 We współczesnym świecie kobiety stają się coraz bardziej samodzielne i niezależne. Chcą decydować o sobie, czerpać z życia pełnymi garściami, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Nie oznacza to, że kobiety nie potrzebują miłości czy partnera. Po prostu mają wobec niego nieco inne oczekiwania.

1. Zalety bycia w związku

Budowanie bliskiej relacji z drugim człowiekiem jest czymś, do czego dąży większość z nas. Nie tylko dlatego, że próbujemy się dostosować do obowiązujących norm. Bycie w zdrowym związku daje nam poczucie bezpieczeństwa, motywację do działania, radość i… no właśnie, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie są zalety bycia w związku.

Budowane relacji z drugą połówką doskonali inteligencję emocjonalną i poprawia zdolność komunikacji, otwiera nas na potrzeby partnera, ale i pomaga lepiej poznać swoje potrzeby. Ponadto bycie w trwałym związku daje nam poczucie stabilności, poprawia naszą pewność siebie, sprawia, że możemy się uczyć od drugiej osoby.

Nasza druga połówka mobilizuje nas do rozwoju, motywuje i pozwala ujrzeć świat z innej perspektywy. Warto też podkreślić, że osoby żyjące w zdrowych związkach są po prostu… szczęśliwsze, co przekłada się również na stan zdrowia. Szczęśliwie zakochani żyją dłużej (utrzymuje się u nich niski poziom kortyzolu, hormonu stresu).

Omawiając zalety bycia w związku, nie sposób pominąć również pozytywnego wpływu bliskości fizycznej: podczas dotyku wydzielana jest oksytocyna (hormon bliskości), która sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.

2. Singiel również może być szczęśliwy!

Bycie w zdrowym związku ma mnóstwo zalet – to fakt. Ale powiedzmy sobie szczerze: bycie singlem jest lepszym wyjściem niż tkwienie w nieudanym związku. Np. w takim, w którym pojawia się przemoc, nałogi, brak należnego szacunku wobec partnera. Gdy relacja jest toksyczna, wpływa destrukcyjnie na partnerów. Są jeszcze bardziej nieszczęśliwi, zagubieni, osłabieni. Nie potrafią cieszyć się z życia, stają się przytłoczeni codziennością i nadmiernymi obowiązkami.

Można być szczęśliwym singlem i nieszczęśliwym partnerem / małżonkiem (lub odwrotnie).