Rehabilitacja kręgosłupa

Jednym z najczęstszych rodzajów urazów, są urazy pleców. Istnieje wiele różnych opcji leczenia dostępnych dla osób cierpiących na bóle pleców, z których jedną jest blokada kręgosłupa. Niezależnie od tego, czy doznałeś urazu w miejscu pracy, jesteś sportowcem wyczynowym, który cierpi z powodu regularnego noszenia przez wiele lat lub cierpi na przewlekłe dolegliwości kręgosłupa przez całe życie, terapeuci mogą pomóc.

Co to jest rehabilitacja kręgosłupa?

Wiemy, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale tych, którzy cierpią z powodu bólu dolnej części pleców, zachęca się do regularnych ćwiczeń i dążenia do odzyskania siły i mięśni. To powiedziawszy, ludzie często nie wiedzą, jak to zrobić. Możliwości leczenia jest wiele od terapii wodnych, przez blokada kręgosłupa po spersonalizowany plan fizykoterapii. Na początku ważne jest, aby pamiętać, że poprawa to dopiero początek. W rzeczywistości dodatkowe epizody bólu pleców są dość powszechne, gdy dążysz do wyzdrowienia. Najlepszym sposobem dla pacjentów z powodzeniem rehabilitacji rdzenia kręgowego lub urazu dolnej części pleców jest zaangażowanie się w odpowiednie ćwiczenia pleców monitorowane przez licencjonowanego specjalistę.

Na plecach znajduje się kilka różnych struktur, które mogą przyczyniać się do bólu krzyża, w tym:

Dyski międzykręgowe – gdy dysk ulegnie awarii, może powodować najbardziej rozdzierający i osłabiający rodzaj bólu. Niestety wypadnięty lub zraniony dysk nie może się naprawić, co jest jedną z najczęstszych przyczyn nawracających bólów pleców.

Mięśnie kręgosłupa, więzadła i ścięgna – są to miękkie tkanki, które można znaleźć wokół kręgosłupa. Są również kluczowym elementem w utrzymaniu prawidłowej równowagi kręgosłupa i siły.

Nerwy kręgosłupa – gdy nerw zostanie ściśnięty, przecięty lub podrażniony w inny sposób, mięśnie kontrolowane przez ten nerw nie mogą już działać tak, jak powinny. Może to prowadzić do wielu poważnych problemów i siać spustoszenie w zdolności jednostki do poruszania się i prowadzenia wygodnego życia.

To tylko niektóre z najczęstszych rodzajów urazów pleców, które można rozwiązać poprzez blokadę kręgosłupa i rehabilitację kręgosłupa.