zegarek przez Internet

Współcześnie przez Internet możemy załatwić niemal wszystko. Niezwykle popularne są także zakupy za pośrednictwem sieci, bowiem są szybkie, łatwe i wygodne. Ale czy zakup wszystkich produktów w wirtualnym świecie jest bezpieczny? Czy dobrym pomysłem jest zakupienie zegarka przez Internet? Oto wady i zalety tego rozwiązania.

Szybkość i wygoda

Niewątpliwą zaletą zakupów przez Internet jest to, że są wyjątkowo komfortowe. Możemy ich dokonać, nie ruszając się z domu, z ulubionego fotela. Chcąc odszukać dany przedmiot, nie musimy jeździć od sklepu do sklepu, od miasta do miasta… Wszystko mamy w jednym miejscu.

Nie musimy też krępować się sprzedawcy, jak ma to niejednokrotnie miejsce w sklepie stacjonarnym, gdy wypytujemy o produkt, zajmujemy sporo czasu pracownikowi, ale ostatecznie i tak rezygnujemy z zakupu, jeśli nie jesteśmy do końca przekonani. W sieci możemy wracać do danego sklepu do woli, nikt nas nie ocenia, nikt na nas nie patrzy.

Kolejną zaletą jest to, że zakupy za pośrednictwem sieci możemy robić o absolutnie dowolnej porze – nawet w środku nocy, w niedzielę czy święta. Kiedy już zdecydujemy się na kupno, cała procedura jest bardzo przejrzysta i intuicyjna.

Wybór jak nigdzie indziej…

To prawda. Jeśli chcemy kupić tytułowy zegarek, jak np. solidne i niezawodne Casio zegarki, ogromny wybór w Internecie zaskoczy nas. Dzięki licznym porównywarkom możemy też sprawdzić ceny, aby podjąć najbardziej korzystną decyzję. Jeżeli interesuje nas konkretny model czasomierza, którego na próżno szukamy w sklepie stacjonarnym, w sieci na pewno go znajdziemy!

Ceny, które pozytywnie zaskakują

Wiele osób z pewną dozą podejrzliwości patrzy na internetowe ceny. Bo jak to możliwe, że ten sam produkt, np. wspomniane, kultowe już Casio zegarki, kosztuje zdecydowanie mniej w sklepie online niż w tradycyjnym? Tak naprawdę nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Utrzymanie sklepu stacjonarnego jest droższe niż tego internetowego, dlatego automatycznie koszty produktów są wyższe.

Zakupy „w ciemno”?

Teraz pora wspomnieć w kilku słowach o wadach zakupu zegarka (i nie tylko, bo dotyczy to wielu innych przedmiotów) przez Internet. Teoretycznie nie kupujemy przysłowiowego kota w worku, bo przecież widzimy dokładne zdjęcia produktu, możemy zapoznać się ze szczegółowym opisem. Ale tylko teoretycznie.

Zegarek to jeden z tych produktów, które zdecydowanie warto wziąć do ręki, przymierzyć, obejrzeć na żywo, z bliska. Tego niestety sklep internetowy nie jest w stanie nam zapewnić. Oczywiście istnieje możliwość zwrotu przedmiotu lub wymiany na inny, ale…

… nie jest to opcja dla niecierpliwych!

Kiedy idziemy na zakupy do sklepu stacjonarnego, po dokonaniu płatności wychodzimy z niego z towarem. Kupując przez Internet, musimy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, aż produkt dotrze do nas pocztą czy kurierem. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie przesyłki docierają dość szybko, czasem już w 2-3 dni od momentu złożenia zamówienia.

Co w sytuacji, gdy dostarczony towar nie spełnia naszych wymagań lub np. został uszkodzony w czasie podróży do naszego domu? Naturalnie możemy go zwrócić. W tym celu musimy skontaktować się ze sprzedawcą, opisać sytuację i odesłać produkt. Zwrot pieniędzy bądź wymiana na inny przedmiot niestety także potrwają.

Kwestia bezpieczeństwa

Zakupy przez Internet jeszcze jakiś czas temu były obarczone dość dużym ryzykiem. Choć dzisiaj również nie brakuje oszustów, wystarczy wybrać dobry, godny zaufania sklep, a nie będziemy musieli się niczego obawiać. Poziom bezpieczeństwa wzrósł także w sferze płatności. Dlatego spokojnie możemy przesłać swoje pieniądze za towar i nie martwić się o to, że gdzieś po drodze „zaginą”.

Tak czy nie dla zakupów internetowych?

Mimo pewnych wad… zdecydowanie tak! Jeżeli tylko rozsądnie podejdziemy do tematu, będziemy wybierać sprawdzonych sprzedawców i dwa razy dobrze zastanowimy się, zanim coś zamówimy, nie powinniśmy się obawiać o to, że coś pójdzie nie tak. Poza tym, jeśli obawiamy się, że kupując zegarek przez Internet, nie utrafimy z rozmiarem i ostatecznie czasomierz źle będzie się prezentował na naszej ręce, możemy zrobić jeszcze inaczej. Jak dokładnie? Otóż możemy sprawdzić pożądany produkt w sklepie stacjonarnym, a następnie zamówić go w sieci, jeśli ta opcja będzie o wiele korzystniejsza.