Remont w mieszkaniu? Metamorfoza łazienki? Czas podjąć wiele decyzji, które będą miały wpływ na wykończenie i urządzenie tego wnętrza. Sprawdź, jak wybrać umywalkę do łazienki, co ciekawego znajduje się na rynku oraz na co się zdecydować.

O tym musisz wiedzieć

Oczywiście jeśli chodzi o wykończenie łazienki, trzeba wziąć pod uwagę jej rozmiar. Małe pomieszczenie wymaga minimalistycznej armatury i umywalki albo po prostu takiej, która nie będzie przytłaczać wnętrza. Przy mniejszych modelach, zwróć uwagę na głębokość produktu, aby wykonywanie czynności higienicznych było komfortowe. Weź też pod uwagę, że w małym pomieszczeniu dobrze jest stawiać na meble i elementy wykończenia, które są praktyczne. Dobrym rozwiązaniem jest umywalka narożna albo wpuszczana w blat szafki, w której zmieścisz ręczniki, detergenty, kosmetyki czy sprzęt do pielęgnacji włosów. Z kolei, jeśli lubisz elegancję i chcesz wyróżnić swoje wnętrze wieloma dodatkami, sprawdź modele nablatowe. Obok umywalki masz wiele miejsca na blacie, które możesz wykorzystać.

W większych pomieszczeniach możesz pozwolić sobie właściwie na każdy model. Jeśli w Twoim domu jest wiele domowników, pomyśl o rozwiązaniu dwóch umywalek obok siebie. Pomyśl też o kolorze, bo aktualnie na rynku występują nie tylko białe modele. Zakup nowej umywalki to spory wydatek, a pożyczka gotówkowa pomoże Ci spełnić wszelkie marzenia co do wykończenia łazienki.

Umywalki nablatowe

To popularne i nowoczesne rozwiązanie. Umywalka nablatowa montowana jest na blacie, jak sama nazwa wskazuje, a swoim kształtem często przypominają miskę. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim mocowaniu, zabezpieczeniu blatu przed przeciekaniem oraz estetycznymi elementami połączeniowymi. Weź pod uwagę także wysokość montażu umywalki, bo to ona ma tu największe znaczenie, a nie blat. Przy takim dekoracyjnym modelu trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu. Potrzebujesz wsparcia finansowego? Pożyczka gotówkowa to propozycja dla Ciebie. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel.

Umywalki wpuszczane w blat i meblowe

To klasyczny model, który może być mocowany na różnej wysokości, w zależności od blatu albo szafki łazienkowej. Utrzymanie w czystości takiej umywalki jest bardzo proste. Jednocześnie wszystkie elementy montażowe znajdują się np. wewnątrz szafki, co wygląda estetycznie i elegancko. Misa nie wystaje też poza blat, co z kolei wpływa na proste czyszczenie.