modne sukienki

Skromna elegancja – tak w dwóch słowach można opisać sukienki, które będą modne w sezonie weselnym 2020. W propozycjach czołowych marek coś dla siebie znajdą wszystkie panie, również te w rozmiarze plus size.

  1. Kolorystyka i wzornictwo
  2. Krój dopasowany do sylwetki

W wyborze sukienki na wesele trzeba się kierować kryteriami, które obowiązują w doborze strojów codziennych. Kreacja powinna być wygodna i komfortowa na tyle, żeby nie utrudniała zabawy do białego rana, a jednocześnie modna, elegancka i wyważona pod względem obyczajów – niezbyt krótka i zakrywająca wszystkie części ciała, które powinny pozostać zakryte.

Kolorystyka i wzornictwo

Według panujących w Polsce standardów, panie występujące na weselu w roli gościa powinny unikać białych kreacji. Biel zarezerwowana jest bowiem dla panny młodej. Dozwolone są jednak wszystkie inne kolory, łącznie z czarnym. Czarne sukienki na wesele przestały być kreacjami w złym guście, pod warunkiem, że dodatki ożywiają nieco całą stylizację. Mała czarna w połączeniu z dodatkami czerwonymi, żółtymi lub w kolorze butelkowej zieleni to modna sukienka na wesele.

Dowolność widoczna jest też we wzornictwie. Choć w wielu sklepach znaleźć można sukienki gładkie, to nie brakuje również tych w geometryczne wzory, paski, kratę lub kwiaty. Wskazane jest łączenie różnych faktur, dzięki czemu można uzyskać ciekawy efekt stylistyczny.

Krój dopasowany do sylwetki

Podczas wyboru sukienki na wesele niezmiennie trzeba kierować się zasadą dopasowania kroju do sylwetki. Największy wybór będą miały panie szczupłe, które mogą swobodnie przebierać w dostępnych dla nich sukienkach z https://bialcon.pl/odziez/sukienki-bialcon/sukienki-na-wesele.html. Najlepiej jednak będą wyglądały w kreacjach dopasowanych, bez zbędnych dodatków w postaci kokardek lub marszczeń. Dla kobiet puszystych, noszących rozmiar większy niż 40 polecane są sukienki empirowe, posiadające odcięcie pod biustem. Dzięki nim można wyeksponować atrakcyjny biust, a jednocześnie ukryć wystający brzuszek i boczki. Dobrze będą prezentowały się również sukienki maxi.

Wiele sukienek przeznaczonych jest dla kobiet w stanie błogosławionym. Jeśli rosnący brzuch nie jest jeszcze zbyt widoczny, można wybrać kreację z oferty standardowej, jednak dla pań w zaawansowanej ciąży najlepiej sprawdzą się kreacje odcinane pod biustem, nieuciskające brzucha. Kupując sukienkę na kilka tygodni przed weselem, trzeba jednak szczególnie zwrócić uwagę na jej długość – powiększający się brzuch po czasie może powodować zbytnie podnoszenie się sukienki.