zabiegi medycyny estetycznej

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegu medycyny estetycznej? Kusi Cię perspektywa wygładzenia zmarszczek, czy rozjaśnienia przebarwień, ale masz wątpliwości co do bezpieczeństwa tych procedur? Wyjaśniamy, czy należy obawiać się tego typu zabiegów!

Co wpływa na bezpieczeństwo zabiegów?

Warto uświadomić sobie, że medycyna estetyczna to zupełnie inny kaliber niż usługi u kosmetyczki. Niektóre zabiegi powinny wykonywać wyłącznie osoby z wykształceniem medycznym. Jeśli więc chcesz powiększyć sobie usta lub usunąć zmarszczki, poszukaj gabinetu medycyny estetycznej, w którym pracują wykwalifikowani specjaliści.

Osoby z wykształceniem medycznym znają anatomię człowieka, dzięki czemu wiedzą dokładnie, gdzie podać preparat. Potrafią też precyzyjnie ustalić dawkę substancji, a w razie komplikacji odpowiednio szybko zareagują, np. podając leki przeciwalergiczne. Lepiej więc nie dać się skusić na niskie ceny zabiegów w salonach kosmetycznych, gdyż nie zapewniają one odpowiedniego bezpieczeństwa. 

Czy po zabiegach medycyny estetycznej występują powikłania?

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej mogą się zdarzyć zawsze, ale w profesjonalnych gabinetach są one rzadkością. Wiele zależy bowiem od dobrania właściwego zabiegu, wyboru odpowiedniego preparatu i techniki jego podania. Zabieg wykonywany przez lekarza, w stosownych warunkach i dobrze wyposażonym gabinecie gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Po zabiegach, takich jak likwidacja zmarszczek, czy powiększanie ust najczęściej występującymi skutkami ubocznymi są obrzęki, siniaki, czy zaczerwienienia. Objawy te zwykle ustępują po kilku dniach, a u niektórych osób nawet po kilku godzinach. Jest to jednak uzależnione przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań. 

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej

Niestety nie każdy kwalifikuje się do zabiegów medycyny estetycznej. Do przeciwwskazań należą m.in. choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca, czy problemy z krzepliwością krwi. Warto jednak zaznaczyć, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, podczas konsultacji poprzedzającej zabieg. Rozmowa taka jest standardem w profesjonalnych gabinetach. Jest ona niezbędna do wykluczenia przeciwwskazań, a co za tym idzie, zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pacjentom.

Zastanawiasz się, do jakiego gabinetu udać się, aby bezpiecznie powiększyć usta lub wygładzić zmarszczki? Odwiedź klinikę Dr Skin Care – medycyna estetyczna Warszawa Żoliborz, w której czeka na Ciebie zespół wykwalifikowanych specjalistów. Podczas konsultacji odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości.